VIVE Textile Recycling - Magazyn Galerie Handlowe

VIVE Textile Recycling kreatorem rozwiązań XXI wieku

VIVE Textile Recycling otrzymało tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2020 w kategorii Kreator rozwiązań XXI wieku w konkursie zorganizowanym przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli.


Kapituła konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki 2020 doceniła VIVE Textile Recycling za kreowanie nowoczesnych rozwiązań biznesowych na arenie międzynarodowej, które jednocześnie są przykładem świadomego działania z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

VIVE Textile Recycling jako lider recyclingu tekstyliów oraz firma globalna nieustannie poszukuje nowych rynków zbytu i pozyskania surowca, a także nowoczesnych rozwiązań przetwórstwa tekstylnego. Firma ma świadomość, że przyszłość branży to 100% wykorzystanie surowca. Przedsiębiorstwo stale inwestuje w nowoczesne technologie oraz badania ukierunkowane na odkrywanie nowych metod przetwarzania tekstyliów.

Jednym z najbardziej innowacyjnych osiągnięć firmy jest kompozyt VIVE Texcellence wytwarzany z odpadów tekstylnych i odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych, który w pełni wpisuje się w model Circular Economy oraz politykę zrównoważonego rozwoju. Produkt ten rozwiązuje problem recyclingu postkonsumenckich odpadów tekstylnych i zostawia minimalny ślad C02 dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji produkcji i dbałości o jakość produktów. Wyrób posiada szeroką gamę zastosowań – od konstrukcyjnych, małej architektury, słupów oświetleniowych po detale jak wieszaki, podstawki, deski, elementy konstrukcyjne i różnego rodzaju kształtki idealne na potrzeby branży budowlano-inżynierskiej, architektonicznej, mebli ogrodowych oraz wykorzystania w bezpośrednim kontakcie z ziemią czy wodą. VIVE Texcellence, według już przeprowadzonych testów, charakteryzują doskonałe parametry – jest o ponad 40% mocniejszy niż porównywalne tworzywa sztuczne, jest odporny na uderzenia i niskie temperatury, nie wchłania wilgoci oraz nie ulega degradacji pod wpływem światła. Unikalna technologia umożliwia ponowne zagospodarowanie kompozytów po zakończeniu ich użytkowania – można z nich wyprodukować kolejne produkty, bądź przekształcić je w paliwo alternatywne, a więc kolejny produkt realizowany w ramach VIVE Group. Kompozyt jest targetowany zarówno na rynek Polski, jak i Europejski. Aranżacje z jego użyciem można zobaczyć w takich krajach jak Niemcy oraz Dania. Głównym przedmiotem międzynarodowej działalności VIVE Textile Recycling (w ramach całej VIVE Group), która została doceniona przez Kapitułę konkursu była wymiana handlowa (eksport, import), wymiana technologii lub innych rozwiązań naukowo-technicznych oraz korzystanie z opatentowanych za granicą rozwiązań firmy.

W tegorocznej edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, ze względu na panującą sytuację pandemiczną, dyplomy zostały przekazane do Lóż Regionalnych. Wśród laureatów konkursu oprócz VIVE Textile Recycling znaleźli się m.in.: Austrotherm Sp. z o.o. (kategoria – Najwyższa jakość), Główny Instytut Górnictwa (kategoria – Marka Europejska), Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. (kategoria – Partner firm zagranicznych), Forglass Sp. z o.o. (kategoria – Kreator rozwiązań XXI wieku).

VIVE Textile Recycling zostało wyróżnione przez Kapitułę konkursu już po raz trzeci. Firma otrzymała już dwa wyróżnienia w ramach Ambasadora Polskiej Gospodarki – Kreator Rozwiązań XXI Wieku w 2018 roku oraz Marka Europejska w 2019 roku.

Konkurs Ambasador Polskiej Gospodarki promuje Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspiera dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju, przyciąga inwestorów oraz buduje kapitał zaufania wobec Polski i Polaków.

Organizator konkursu – Business Centre Club – istnieje od 1991 roku. Jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców.

Źródło: VIVE Textile Recycling

Fotografia: VIVE Textile Recycling

Data publikacji: 30 grudnia 2020