Designer Outlet Sosnowiec ze zmianami w nowym roku

Designer Outlet Sosnowiec nowy rok rozpoczął istotnymi zmianami. To relokacje kilku marek do większych lokali oraz rozpoczęta budowa największego na Śląsku salonu kultowej marki Adidas, który w nowej odsłonie otworzy się późną wiosną.


Rozbudowywany właśnie salon Adidas będzie największym sklepem marki w regionie i jednocześnie największym lokalem w Designer Outlet Sosnowiec. Jego niebagatelna powierzchnia wyniesie prawie tysiąc metrów kwadratowych (dokładnie 973,8 mkw.). Co warto podkreślić, powstający salon będzie sklepem kompanijnym, bezpośrednio zarządzanym przez markę. Dzięki temu, że centrum umożliwiło marce tak znaczne powiększenie powierzchni handlowej, klienci w nowym salonie będą mieli jeszcze większy wybór kolekcji tworzonych przez Adidas, w tym kultowej linii Originals. Przestronny, utrzymany w nowym koncepcie marki salon, umożliwi klientom swobodne poruszanie się wśród tematycznie eksponowanej oferty m.in. dla miłośników różnych aktywności sportowych, outdooru czy niezobowiązującego stylu street fashion. Salon będzie zaaranżowany w taki sposób, by kupujący w każdym zakątku czuli się komfortowo i mieli wygodny dostęp do półek i wieszaków.

Powiększenie sklepu Adidas jest następstwem zaplanowanej ekspansji marki w centrach Designer Outlet. Wyniki odwiedzalności oraz sprzedaży są na poziomie, który pozwala na tego typu inwestycje, ponieważ Adidas jest jedną z ulubionych marek sportowych Polaków. To kolejna rozbudowa po Gdańsku i Warszawie, w efekcie której każde z centrów Designer Outlet może pochwalić się największym sklepem lub salonem outletowym marki w regionie.

By umożliwić rozbudowę salonu Adidas przeprowadzone zostały niezbędne relokacje sąsiadujących z nim marek, które zdecydowały się na powiększenie swoich sklepów. Wśród brandów, które już mogą powitać klientów w nowym miejscu jest m.in. Lee Cooper, który obecnie zaprasza klientów do powiększonego sklepu o powierzchni bez mała 174 mkw.

– wyjaśnia Dariusz Obołończyk, Centre Manager Designer Outlet Sosnowiec, ROS Retail Outlet Shopping.

Drugim brandem, który znacznie powiększył swój salon w wyniku relokacji jest Quiksilver, ikona wśród marek z modą dla surferów, wielbicieli athleisure i sportów wyczynowych. Nowy sklep zajmie powierzchnię ponad 271 mkw. (wcześniej ok 185 metrów). To pierwsze zmiany w Designer Outlet Sosnowiec, które rozpoczęły 2023 rok.


Zdjęcia centrów handlowych i sklepów – zobacz!

Źródło: Designer Outlet Sosnowiec

Fotografia: Designer Outlet Sosnowiec

Data publikacji: 11 stycznia 2023