Dlaczego reklama wielkoformatowa nadal cieszy się dużym zainteresowaniem?

Reklama outdoor stale ewoluuje. Digital Out Of Home przejmuje model reklamy programatycznej, która coraz częściej kierowana jest do wąskich grup odbiorców w czasie rzeczywistym. Nowa konwencja działa zupełnie inaczej niż tradycyjny OOH, którego zadaniem jest wywieranie wpływu na głęboką podświadomość tłumów. Czy reklama wielkoformatowa nadal cieszy się zainteresowaniem w galeriach i parkach handlowych?


Oczywiście, że tak. Z naszych kalkulacji wynika, że OOH jest nadal najtańszą formą reklamy masowej. Dłuższa powtarzalność kreatywnych komunikatów, zwiększa siłę oddziaływania na klientów i obniża koszt materiałów na których wyświetlane są komunikaty. Dobrze przygotowane kreacje zdecydowanie zwiększają liczbę odwiedzających (footfall) galerie i centra handlowe. Dzięki dzisiejszej technologii możemy jeszcze bardziej zawęzić grupę odbiorców. Mamy narzędzia do analityki ruchu pieszych za pomocą których potrafimy określić nie tylko dynamikę przepływu ludzi ale również ich demografię (wiek i płeć). Zgromadzone dane pomagają w planowaniu skutecznej kampanii, pozwalają określić jej realny zasięg i koszty dotarcia do jednego użytkownika.

Wierzę w to, że digital nigdy nie wyprze z galerii handlowych tradycyjnych formatów reklamy outdoorowej, będzie jedynie uzupełnieniem marketingu 360°. Moje spostrzeżenia potwierdzają preferencje zakupowe naszych klientów, którzy chętnie wybierają konstrukcje pod reklamy wielkoformatowe High Dimension. Systemy zawieszane na elewacjach sięgają nawet 12 metrów wysokości. Pomimo olbrzymich rozmiarów reklamy, wymiana grafik jest szybka i bezpieczna.

Do wymiany grafiki potrzebujemy tylko dwóch montażystów wyposażonych w specjalne korby. Zmieniają baner z poziomu ziemi w 15 minut – szybko i bezpiecznie, bez blokowania ruchu wokół centrum handlowego. Wymiana grafiki nie wymaga angażowania ekip alpinistycznych, podnośników czy drabin. Jest to rewelacyjne rozwiązanie które oszczędza czas i pieniądze. Wydruki montujemy na nośnikach w całej Polsce, w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia.

Innym popularnym produktem do prowadzenia efektywnej komunikacji zewnętrznej jest podświetlany billboard WallSlim. Dzięki swojej konstrukcji Idealnie wpasowuje się w przestrzenie garażowe. Wyposażony jest również w system szybkiej wymiany banerów reklamowych bannergear™, do którego obsługi wystarczy tylko jedna osoba.

Zachęcamy właścicieli galerii handlowych do inwestowania we własne konstrukcje OOH, ponieważ dzięki nim mogą zmonetyzować swoje olbrzymie powierzchnie reklamowe. Najemcy dysponują budżetami które chętnie przeznaczą na uzupełnienie swoich kampanii w marketing MIX. Coraz częściej łączą promocje offline ze światem wirtualnym za pomocą kodów QR, angażując klientów do kontaktu z marką. Innym powodem dla którego warto zainwestować we własne nośniki jest możliwość promocji dużych eventów, coraz częściej organizowanych w centrach handlowych wśród miriadów odbiorców.

Decyzja o inwestycji we własne konstrukcje OOH powinna być dobrze przemyślana. Już na etapie projektowania można wyznaczyć miejsce w bryle budynku pod zabudowę systemu – tak jak np. zrobiła to Skoda Polska.

Patryk Dołęga, BannerGear

Cały system jest ukryty pod ścianą, która posiada ruchome elementy w miejscach gdzie są części mechaniczne systemu – napinacze i kratownica. Są to ustandaryzowane wymiary, które są montowane w każdym nowym salonie w Polsce i za granicą.

Podsumowując, OOH nadal działa. Warto wyposażyć galerię lub park handlowy w system który jest trwały, estetyczny i swobodnie rotujący. Ponieważ tylko dobrze wykorzystywane nośniki przynoszą wymierne korzyści dla właścicieli galerii i ich najemcom.

Źródło: BannerGear

Fotografia: BannerGear

Data publikacji: 9 listopada 2023