Epic Games

Epic Games nabywa centrum handlowe i przekształca obiekt

Amerykański producent i wydawca gier komputerowych Epic Games przeprowadzi się do centrum handlowego. Najnowszy nabytek studia – Cary Towne Center, czyli galeria handlowa miasta Cary w Karolinie Północnej, zostanie przeistoczony.


Cary Towne Center to centrum handlowe, które zostało otwarte w 1979 roku i należy do portfela CBL Properties, firmy będącej funduszem inwestycyjnym działającym na rynku publicznym i notowanym na NYSE. Od momentu wejścia na giełdę w 1993 roku, CBL doświadczyła ogromnego wzrostu zarówno pod kątem rozwoju portfela, jak i przepływów pieniężnych. CBL stale wzmacniając pozycję rynkową poprzez aktywne zarządzanie, komercjalizację i rentowne reinwestycje w swoje nieruchomości. Obiekt został przejęty w styczniu 2019 przez Turnbridge Equities.

Z kolei najnowszy nabywca Cary Towne Center – Epic Games to lokalna firma o globalnym zasięgu, która od blisko dwudziestu lat funkcjonuje w miejscowości Cary w Karolinie Północnej. Spółka założona została w 1991 roku i jest twórcą znanych gier, m.in. Fortnite, serii Unreal, Gears of War, Shadow Complex oraz Infinity Blade. Stworzona przez Epic technologia Unreal Engine zapewnia wysokiej jakości interaktywne przeżycia na komputerach PC i konsolach do gier.

Jak podaje portal Gryonline.pl – Epic Games zakupił w ostatnim czasie dość spory teren o powierzchni 35 hektarów. Wspomniany budynek centrum handlowego, w którym na powierzchni blisko 90 tys. mkw. mieściło się ponad 130 sklepów ma zostać przebudowany na siedzibę dewelopera, a prace mają potrwać do 2024 roku. Nowa siedziba Epic Games w długofalowej perspektywie będzie zawierać nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również rekreacyjne. Epic rozważa między innymi przygotowanie poszczególnych obiektów kampusu pod wynajem dla lokalnej społeczności i mimo, iż plany budynku są dopiero we wczesnej fazie rozwoju, pomysłów nie brakuje. Do czasu ukończenia przebudowy nowej nieruchomości Epic Games będzie kontynuował pracę w starej siedzibie przy Crossroads Boulevard.

Epic reprezentowany przez Stephena Porterfielda z Capital Associates zakupił budynek od Turnbridge i Denali, które natomiast nabyły nieruchomość na początku 2019 roku . Wspomniane firmy zakupiły galerię, widząc potencjał na rewitalizację i stworzenie obiektu o zupełnie nowym zastosowaniu z przeznaczeniem pod handel, biura czy hotele. Pomimo trudnej sytuacji centrum handlowego, Turnbridge dostrzegał głównie wartość nieruchomości w lokalizacji. W chwili przejęcia, Cary Towne Center było w trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej utratą trzech z pięciu głównych najemców oraz nieudanymi działaniami rewitalizacyjnymi, w wyniku których poziom komercjalizacji obiektu w momencie przejęcia wynosił około 65%.

– Epic podziela naszą wizję przekształcenia Cary Towne Center w tętniącą życiem przestrzeń społeczności. […]; nieruchomość nie mogła trafić w lepsze ręce. […] Po latach zmieniających się planów rozwoju galerii handlowej cieszymy się, że przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana i zmieniona w coś, z czego miasto i społeczności Cary mogą być dumne – mówi Jason Davis, dyrektor Turnbridge Equities


Banner-sesja-fotograficzna-centrum-handlowego
Bazy danych RETAIL

Źródło: Gryonline.pl / CBS 17

Fotografia: Gryonline.pl

Data publikacji: 5 stycznia 2021