Epson - elegancko, stylowo, efektownie

Epson – elegancko, stylowo, efektownie

Gigantyczne kompleksy handlowe na stałe wpisały się w krajobraz polskich i zagranicznych miast. Czemu zawdzięczają tak dużą popularność? Przyczyny są liczne i złożone – jedna z nich to atrakcyjność wizualna. Nowoczesne narzędzia stosowane przez projektantów wnętrz, takie jak m. in. projektory, wydobywają ze sklepowych ekspozycji to, co najpiękniejsze i skutecznie zachęcają do dokonania zakupów.


Szerokie portfolio, wiele możliwości

Każdy obiekt handlowy potrzebuje rozwiązań, które pozwolą na elastyczne dostosowanie oferty do wymagań klientów. Wybór profesjonalnych rozwiązań ekspozycyjnych i odpowiednich narzędzi stanowi jeden z ważniejszych czynników przekładających się na atrakcyjność określonego obiektu handlowego. Takim narzędziem są nowoczesne projektory, a te produkowane przez japońską firmę Epson wyróżniają się łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie pojawia się konieczność chwilowej zmiany aranżacji przestrzeni czy przystosowania pomieszczenia do nowych potrzeb. Co więcej projektory Epson słyną z wysokiej jakości wyświetlanego obrazu osiąganej dzięki stosowanej technologii 3LCD. Urządzenia pracujące w tym systemie oferują takie samo natężenie światła białego i barwnego, co przekłada się na czysty i jasny obraz z intensywnie nasyconymi kolorami. Najnowsze modele laserowe stanowią połączenie mocy i jakości projekcji 3LCD oraz przyjaznego, intuicyjnego oprogramowania. Z kolei szerokie portfolio gwarantuje możliwy szereg zastosowań, od małych projekcji poprzez olbrzymie obrazy. Wyróżniają się też łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością. Żywotność laserowego źródła światła sięga 30 000h, co daje możliwość korzystania przez wiele lat bez czynności serwisowych.

Digital Signage i nie tylko

Modelem często wykorzystywanym przy digital signage w obiektach handlowych jest Epson EB-800F i EB-805F – skalowalne urządzenie do wyświetlania informacji z obiektywem ultrakrótkiego rzutu. Stanowi opłacalną alternatywę dla płaskich ekranów wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyświetlanie wysokiej jakości obrazów w rozdzielczości Full HD o rozmiarach do 130 cali. Dzięki jasności 5000 lumenów prezentowane treści będą świetnie widoczne nawet w intensywnym oświetleniu. Umożliwia prezentowanie treści informacyjnych w różnych otoczeniach; użytkownicy mogą za jego pomocą ożywić ściany, okna i małe przestrzenie, a nawet wyświetlać krótkie komunikaty. Urządzenie nadaje nowy wymiar digital signage, pozwalając na wyświetlanie obrazów bez obramowania i projekcję na szerokich powierzchniach, w tym na szkle i zakrzywionych ścianach. Można go montować na ścianie, suficie, podłodze albo nawet zabudować. Zastosowany układ optyczny ultrakrótkiego rzutu pozwala na wyświetlanie dużych obrazów z niewielkiej odległości, nawet w wąskich przestrzeniach takich jak witryny sklepowe.

Nie tylko projektor

Projektory Epson mogą też być wykorzystywane jako efektowny sposób na zmianę wystroju wnętrza czy budowania nastroju. Model EV-105, czyli laserowy i dyskretny projektor z funkcją doświetlania punktowego pozwala na wyświetlanie obrazów, które mogą imitować np. tapety, czy służyć do wyświetlania na ścianach, adekwatnej do potrzeb, informacji. Warto zaznaczyć, że samo urządzenie jest niewielkie (wyglądem i gabarytami przypomina halogen) i idealnie wpisuje się w wystrój. To idealne połączenie oświetlenia punktowego z projektorem. Dzięki lekkiej, elastycznej konstrukcji projektor EV-105 można zainstalować na różne sposoby – począwszy od tradycyjnego montażu na suficie, przez ustawienie na stojaku podłogowym po przyczepienie do istniejącej listwy oświetleniowej, jako oświetlenie punktowe. 360-stopniowa instalacja umożliwia projekcje pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej. Model LightScene EV-105 jest dostarczany z oprogramowaniem Epson Projector Content Manager, które pozwala na łatwą konfigurację niewymagającą specjalistycznej instalacji. Listy odtwarzania można łatwo załadować z karty SD, a pracownicy mogą zmieniać treści za pomocą pilota bez konieczności korzystania z komputera. W segmencie projektorów instalacyjnych dedykowanych do digital signage i branży eventowo-rozrywkowej kluczowa jest niska waga i małe rozmiary sprzętu przy zachowaniu wysokich jasności. Projektory Epson wyróżniają się łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością. Mają możliwość łatwego podłączenia zewnętrznych systemów audio i podpięcia do zewnętrznych systemów sterowania, pozwalają na bezprzewodową komunikację i są inwestycją praktycznie bezobsługową przez wiele lat dzięki wyjątkowo żywotnym źródłom światła. Na komfort użytkowania wpływa także obecność wielu dodatkowych i użytecznych funkcji. Projektor niekoniecznie musi być na stałe zainstalowany w jednym miejscu, dlatego przy zmianie lokalizacji bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wbudowana korekcja geometrii obrazu

Inwestycje procentują

W bardzo szerokim portfolio projektorów z wymienną optyką znajdują się również o urządzenia o wysokich jasnościach, ale charakteryzujących się kompaktowymi rozmiarami, jak nowy model EB-PU2220B z jasnością aż 20000 lumenów. Szacowany czas żywotności źródła światła w urządzeniach Epson to rząd tysięcy godzin, co przekłada się na lata użytkowania. O ich klasie świadczą też liczne i udane wdrożenia u tak dużych klientów jak np. sieć sklepów Ikea, Jubitom a także liczne muzea i galerie. Klienci doceniają innowacyjność a warto przypomnieć, że Epson to jeden ze 100 światowych liderów w dziedzinie technologii i jedna ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju oraz inwestycji zamiast zmniejszania zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D.

Podsumowując: odpowiednio dobrany sprzęt, taki jak projektory Epson, to niezaprzeczalny atut. Ich zaletą są niskie koszty eksploatacji, łatwy montaż i demontaż a zatem możliwość wykorzystania jednego urządzenia w wielu miejscach (łatwość dopasowania się do zmian w aranżacji) oraz bezpieczna dla oczu technologia. Dodatkowo wszystkie projektory Epson dedykowane dla biznesu objęte są 5 letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji: Andrzej Bieniek, Account Manager Visual Instruments | andrzej.bieniek@epson.pl

Źródło: Epson / Gamma PR

Fotografia: Epson

Data publikacji: 21 czerwca 2022

Tagi: