flotex® – wykładzina tekstylna inna niż wszystkie

flotex® jest unikalną wykładziną tekstylną i różni się od innych pokryć podłogowych. Flotex łączy zalety elastycznego, gładkiego materiału podłogowego z ciepłem i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. flotex® to jedyna na rynku wykładzina dywanowa, która jest całkowicie zmywalna i wodoodporna. Bardzo wysoka trwałość i odporność na zabrudzenia wydłuża znacząco cykl życia produktu i umożliwia wieloletnią eksploatację przy zachowaniu walorów estetycznych.


Dlaczego flotex®, a nie zwykła wykładzina dywanowa?

Wykładziny podłogowe flotex® zawierają 80 milionów prostych, pionowych włókien nylonowych na jednym m². Włókna nylonowe są skierowane pionowo, co zapewnia, że drobny kurz i alergeny można łatwo uwolnić podczas odkurzania. W rzeczywistości odkurzanie usuwa dwukrotnie więcej alergenów z podłogi flotex® w porównaniu ze standardową wykładziną dywanową. Dlatego flotex® jako jedyna podłoga tekstylna posiada aprobatę Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (British Allergy Foundation).

Wzornictwo i kolorystyka wykładziny flotex®

flotex® zachwyca kolorystyką, wzornictwem oraz możliwościami w projektowaniu dzięki różnym formatom, ponieważ występuje w postaci rolek, płytek i paneli. Kilkanaście różnych kolekcji, kilkaset wzorów, stworzone kolekcje we współpracy ze światowej sławy artystami, a także możliwość druku cyfrowego indywidualnych wzorów na zamówienie – oto co oferuje ta niezwykła wykładzina nowej generacji.

Gdzie możemy zastosować flotex®

flotex® to idealna wykładzina dla miejsc o dużym natężeniu ruchu. Świetnie sprawdzi się w takich miejscach jak sieci i centra handlowe, w których liczą się nie tylko właściwości użytkowe, ale też i walory estetyczne. Obecnie centra handlowe oferują klientom o wiele więcej niż zakupy, łącząc w sobie elementy architektury, sztuki, konsumpcji i rozrywki. Wykładzina. flotex® oferuje wszystko czego można by oczekiwać od wykładziny w tego typu miejscach: łatwość pielęgnacji, trwałość i wytrzymałość, bogatą kolorystykę oraz atrakcyjne wzornictwo. Podobnie sprawdza się w takich obiektach jak lotniska, centra kongresowe czy budynkach sądów i administracji publicznej.

flotex® – doskonałe rozwiązanie do miejsc, gdzie spożywa się posiłki i napoje.

Poza atutami estetycznymi liczy się łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Większość plam z wykładziny można flotex® usunąć za pomocą ciepłej wody oraz szczotki i dlatego ta wysokiej klasy wykładzina dywanowa może być czyszczona z równą łatwością jak wykładzina elastyczna. Dzięki temu podłoga wygląda jak nowa przez lata i sprawdzi się w takich miejscach jak kawiarnie, restauracje, obszary food Courts w centrach handlowych.

Forbo Flooring Systems – partner godny zaufania

Forbo Flooring Systems jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości wykładzin linoleum i PVC, płytek i paneli winylowych, wykładzin flokowanych, dywanowych oraz igłowanych tworzących kompleksowe rozwiązania do każdego pomieszczenia. W swojej ofercie posiadamy również maty wejściowe oraz systemy wycieraczek, które stanowią uzupełnienie oferty wykładzin, jak również kleje, grunty i masy stosowane do montażu. Nasze produkty charakteryzują się innowacyjnością i inspirują naszych klientów do tworzenia indywidualnych projektów stanowiących środowisko dla pracy i życia.

Źródło: Forbo Flooring Systems

Fotografia: Forbo Flooring Systems

Data publikacji: 23 stycznia 2024