Rafał Mastalerz - eSmokingWorld

e-Smoking World: Absolutnie kluczowe jest zapewnienie wartości dodanej do fizycznej wizyty w sklepie

Efekt pandemii w zasadzie został zniwelowany i nie obserwujemy trwałej zmiany zachowań zakupowych naszych klientów, natomiast w ostatnich latach zauważamy postępujący/stały trend wzrostu średniego paragonu, co wskazuje na fakt, iż konsumenci planują zakupy i jednocześnie rzadziej odwiedzają nasze placówki – zauważa Rafał Mastalerz, Dyrektor Zarządzający eSmoking World.


Rafał Mastalerz, eSmoking World: Obecnie obserwujemy zwiększoną ilość konsumentów odwiedzających nasze punkty sprzedaży, co związane jest z większą świadomością dostępności nowatorskich wyrobów nikotynowych, które oferujemy w naszych sklepach. Produkty te wymagają edukacji oraz profesjonalnego doradztwa, na które kładziemy szczególny nacisk. Dodatkowo w naszych placówkach konsument może znaleźć najszerszy wybór produktów nikotynowych oferowanych przez naszą grupę.

Coraz bardziej kluczowe staje się, by w punkcie sprzedaży konsument mógł znaleźć rozwiązanie, które odpowiada jego potrzebom. Klienci oczekują wartości dodanej, płynącej z wizyty w centrum handlowym, które nie znajduje się tuż za rogiem i związane jest z dodatkowym wysiłkiem dotarcia do poszczególnych lokalizacji. Dlatego też skupiamy się mocno na profesjonalnej obsłudze, szerokiej ofercie produktowej oraz naszych globalnych markach Glo, Vuse i Velo. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest zapewnienie efektywnego dialogu z odwiedzającymi nas konsumentami. Pozwala to na przekazanie informacji o aktualnej ofercie produktowej, nowościach czy ofertach specjalnych. Pozytywnie wpływa to na zaadresowanie aktualnych potrzeb danego klienta, co przekłada się na utrzymanie regularności wizyt. Finalnie właściwy dobór oferty do zmieniających się preferencji i wspomnianych potrzeb zapewnia ciągły wzrost wartości koszyka zakupowego, pomimo jednocześnie zmniejszonej częstotliwości wizyt.

Konsumenci mają coraz większe oczekiwania wykraczające daleko poza samą cenę danego produktu. Oczekują wysokiej jakości, silnych marek, które są budowane sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Nie bez znaczenia jest tu szeroka oferta, otwarcie na finalny wybór dokonywany przez klienta oraz możliwość jej spersonalizowania według indywidualnych potrzeb. Jednak absolutnie kluczowe jest zapewnienie wartości dodanej do fizycznej wizyty w sklepie, profesjonalnej obsługi posprzedażowej oraz wsparcia w każdej sytuacji.

W perspektywie najbliższych lat kanał e-commerce powinien kontynuować dynamiczny wzrost, który zyskał dodatkowo podczas pandemii i lockdownów, podczas których duża grupa niezdecydowanych konsumentów przekonała się do zakupów w tym kanale. Możemy zatem spodziewać się coraz większej presji na wartość dodaną płynącą z fizycznej obecności w punkcie sprzedaży. Kluczowe będzie zatem zbudowanie kompleksowego omnichannel-owego modelu dotarcia i pozyskania klientów, a zatem strategiczne połączenie kanałów komunikacji mobilnej z kanałami sprzedaży w modelu stacjonarnym.


Sesje fotograficzne sklepów i stoisk handlowych – zobacz zdjęcia!

Banner-fotografia-nieruchomosci-2-Impatientstudio.pl_-1024x614

Źródło: eSmoking World

Fotografia: eSmoking World

Data publikacji: 8 sierpnia 2022