Wojciech Tulwin-Recman

Inicjujemy działania i angażujemy się w liczne projekty społeczne

W sektorze handlu i nieruchomości handlowych, ESG staje się coraz ważniejsze, ponieważ zarówno konsumenci jak i inwestorzy zaczynają być bardziej świadomi i zainteresowani zrównoważonym i odpowiedzialnym działaniem przedsiębiorstw – Od kilku lat obserwujemy, że coraz więcej konsumentów wybierając dany produkt czy usługę zwraca uwagę na działania firmy w zakresie CSR, a w konsekwencji przekłada się to na pozytywne postrzeganie przedsiębiorstwa na rynku – zauważa Wojciech Tulwin, Dyrektor ds. Marketingu i PR marki Recman.


Jako Recman inicjujemy różnego rodzaju działania i angażujemy się w liczne projekty społeczne, dbamy o otaczające nas środowisko oraz wprowadzamy dobre praktyki, które mają temu służyć. W 2023 roku postanowiliśmy wykorzystać nasze zasięgi i podjąć współpracę z Fundacją Rak’n’Roll. W komunikacji skierowanej do mężczyzn chcemy pokazać, jak dbać o zdrowie i zachęcić naszych odbiorców do badań profilaktycznych. Dodatkowo celem kampanii jest przekonanie mężczyzn, że te działania nie wymagają dużej ilości czasu. A pewność bycia zdrowym jest bezcenna. Kampania z entuzjazmem została przyjęta zarówno przez pracowników Recman, jak i naszych klientów. Treści edukacyjne, które publikujemy na naszych social mediach cieszą się popularnością oraz zachęcają do angażowania się. Mamy nadzieję, że centra handlowe będą chętnie promować tę inicjatywę oraz udostępniać publikowane przez nas treści. Współpraca z Fundacją Rak’n’Roll to dla nas kontynuacja wsparcia polskich fundacji.

Od wielu lat wspieramy również Fundację Mam Marzenie, na którą przekazaliśmy ponad 250 000 zł i umożliwiliśmy realizację ponad 50 marzeń najmłodszych. Każdy klient może się do tego przyczynić kupując w naszych salonach muszkę Mosca, z której zysk przekazujemy na Fundację. Jednocześnie staramy się oferować klientom nowe produkty i usługi, z których warto wymienić m.in. wypożyczalnię garniturów. Możliwość wypożyczenia garnituru to realna oszczędność miejsca w garderobie naszych klientów oraz świetna alternatywa dla osób, które poszukują garnituru na jedną okazję. Dzięki temu wybrane modele w naszym kolekcjach zyskują drugie życie. Usługę docenią zarówno minimaliści, którzy ograniczają ilość kupowanych ubrań, jak i osoby, które po prostu nie dysponują dużym budżetem i chcą dobrze prezentować się podczas ważnego dla nich wydarzenia.

Dodatkowo w naszych kolekcjach wykorzystujemy tkaniny z recyklingu, zwracamy uwagę na certyfikowane tkaniny oraz pozyskujemy energię z odnawialnych źródeł. Jesteśmy dumni, że możemy działać w taki sposób i przyczyniać się do ochrony naszej planety. Zoptymalizowaliśmy także wiele procesów logistycznych, w tym m.in. elektroniczny obieg dokumentów, który wyeliminował dokumenty papierowe. Wyeliminowaliśmy torby foliowe wydawane klientom, wprowadzając torby papierowe. Innym przykładem może być tutaj odejście od fizycznych formularzy i kart lojalnościowych. Wśród licznych działań podejmujemy też lokalne inicjatywy, wśród których warto wymienić m.in. sadzenie drzew wspólnie z Nadleśnictwem Suwałki czy uruchomione instalacje fotowoltaiczne w naszym zakładzie produkcyjnym w celu redukcji emisji dwutlenku węgla.

Z najnowszych inicjatyw szczególnie dumni jesteśmy z uruchomienia Akademii Tenisowej Recman. To innowacyjny, całoroczny projekt, którego ideą jest zachęcenie młodych osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa na Suwalszczyźnie. Sport to zdrowie, dlatego łącząc przesłanie tej idei z miłością do tenisa (od 2011 roku jesteśmy Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie oraz chętnie angażujemy się w liczne projekty tenisowe), chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i zarazić ich pasją do tej dyscypliny. Regularnie staramy się brać udział w eventach i akcjach charytatywnych. Wiemy, że możemy liczyć tutaj na nasz cały zespół, który pokazał jak ważne jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo podczas pandemii, gdy jako jedna z pierwszych szwalni w Polsce szyliśmy i przekazywaliśmy maseczki dla szpitali.


Sesje zdjęciowe sklepów detalicznych – zobacz!

Źródło: Recman

Fotografia: Recman

Data publikacji: 22 listopada 2023