Marta Półtorak-Millenium-Hall

Istotne jest dostosowanie infrastruktury obiektów do montażu stacji ładowania

Rozporządzenie AFIR jest ważnym krokiem w dekarbonizacji transportu w Unii Europejskiej, który obecnie stanowi prawie 25% łącznych emisji gazów cieplarnianych. Dzięki ambitnym planom przez zmiany m.in. w obszarze transportu mamy szansę zawalczyć z degradacją środowiska, co jest mi szczególnie bliskie, wdrażając proekologiczne technologie w działalnościach, które reprezentuję – podkreśla Marta Półtorak, Właścicielka Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall.


Szereg restrykcyjnych wymogów. takich jak np. zapewnienie wyższych mocy stacji ładowania powiązanych z liczbą zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym, rozbudowa ultraszybkich ładowarek dla elektrycznych samochodów ciężarowych wzdłuż sieci TEN-T, wymóg wyposażania wszystkich stacji ładowania w terminale płatnicze, czy jeszcze kilka innych warunków powoduje, że czas wdrożenia założeń rozporządzenia AFIR będzie dużym wyzwaniem dla krajów członkowskich UE, w tym Polski.

Jeśli chodzi o wyzwania jakie, stoją przed sektorem handlu i nieruchomości handlowych w kontekście rozwoju elektromobilności w Polsce, to przede wszystkim dostosowanie infrastruktury obiektów do montażu stacji ładowania zgodnej z normami i sfinansowania jej.

Jako pierwsze centrum handlowe w Rzeszowie otworzyliśmy stację szybkiego ładowania na terenie galerii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – właścicieli aut elektrycznych, których jest i będzie coraz więcej, cały czas monitorujemy rozwój technologii i firm zajmujących się tym tematem, by móc podejmować najlepsze decyzje i wdrażać rozwiązania co do ulepszenia już istniejącej stacji, by zapewnić jak największy komfort korzystania ze stacji podczas zakupów.


Sesje zdjęciowe centrów handlowych – zobacz zdjęcia!

Źródło: Millenium Hall

Fotografia: Millenium Hall

Data publikacji: 11 marca 2024