Charakter centrów ewoluował

Rynek centrów handlowych – Shopping Mall Marketing

Na przestrzeni ostatnich 2 dekad sektor handlu oraz obiektów handlowych ewoluował niezwykle dynamicznie – mówi Jarosław Wasiłek, Dyrektor ds. Komercjalizacji CD LOCUM Spółka z o.o. Sp. j.

W naszej ocenie czynnikami determinującymi zaistniałe zmiany są przede wszystkim potrzeby i zachowania konsumentów, uwarunkowania biznesowe związane z wypełnieniem tzw. „luki” w poszczególnych segmentach rynkowych oraz konieczne, w porównaniu do standardów europejskich, osiągnięcie poziomu nasycenia powierzchnią handlową w kraju. Powyższe uwarunkowania spowodowały głęboką, wielopłaszczyznową transformację handlu oraz związaną z tym konieczność dostosowania obiektów handlowych pod względem oferty i funkcji. Tym samym charakter centrów, pełniących pierwotnie funkcję stricte handlową, ewoluował, rozszerzając ofertę o gastronomię, rozrywkę, sport oraz przestrzeń biznesową, czyniąc z nich ośrodki życia dla lokalnej społeczności.

W minionych latach, wraz z rozwojem rynku i uwzględniając obowiązujące trendy w handlu, dokonaliśmy analizy, na podstawie której podjęliśmy decyzję o realizacji obiektów w średnich i mniejszych miastach, m.in. w Nowym Sączu, Jarosławiu, Bochni oraz Dębicy. Niezależnie od wielkości miasta obserwujemy, że klienci oczekują od galerii kompleksowej i unikatowej oferty, są nastawieni na nowości, pozytywne doświadczenia i wygodę. Przykładem takiego nowoczesnego dopasowania oferty do oczekiwań konsumentów jest nasz najmłodszy obiekt – Galeria Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu, nagrodzona w konkursie 2020 CEE Retail Awards w kategorii Projekt Handlowy Roku. Przestrzenna strefa food court’owa, bogata oferta gastronomiczna, debiutujący w mieście 5-salowy multipleks, sala zabaw dla dzieci, klub fitness, pokój rodzica oraz wygodny parking to funkcje, które wyróżniają obiekt na lokalnym rynku i powodują, że staje się on jednym z bardziej kluczowych miejsc do spędzania czasu.

 


Czytaj online Shopping Mall Marketing 2020

Źródło: CD Locum

Fotografia: CD Locum

Data publikacji: 3 czerwca 2020