Paweł Ciszek - Just GYM

Just GYM: Wierzę, że trzeci kwartał 2021 roku wreszcie przywróci normalność

Jestem przekonany, że obecna sytuacja przyspieszy przemiany i zmodyfikuje w najbliższych latach dotychczasowy charakter i strategię komercjalizacji obiektów handlowych – mówi dla Magazynu Galerie Handlowe Paweł Ciszek, Prezes Zarządu i udziałowiec spółki Just GYM.


Paweł Ciszek, Just GYM: Już dziś widać, iż obiekty starają się pozyskiwać klientów poprzez zapewnienie różnorodności portfela najemców. Coraz chętniej właściciele centrów handlowych stawiają na nowoczesne formaty najemców, które do tej pory nie znajdowały się w takich obiektach, a które swoją ofertą zwiększają zainteresowanie potencjalnych klientów.

Obserwując wydarzenia ostatnich dni dostrzegamy wysoką dynamikę zmian, dlatego trudno dziś prognozować, ale wierzę, że trzeci kwartał 2021 roku wreszcie przywróci nam wszystkim normalność. Klienci po długotrwałych obostrzeniach będą spragnieni atrakcji. Obawiam się jedynie, że nadszarpnięte budżety wynajmujących, zmuszą ich do zmiany charakteru takich imprez, które raczej nie będą już realizowane z rozmachem.

Ponadto uważam, iż wynajmujący stale muszą pracować nad ofertą własnego obiektu. Tylko kompleksowa oferta w zakresie handlu, usług i rozrywki z nowymi niespotykanymi koncepcjami obok oferty podstawowej, jaką stanowią operator spożywczy, drogeria, apteka i liczni przedstawiciele modowi, może zapewnić rosnącą odwiedzalność klientów w galeriach. Dodatkowo przyspieszenie rozwoju zakupów w kanale e-commerce spowoduje przekształcenie wielu formatów handlowych w showroomy, gdzie klient przed zakupem będzie mógł obejrzeć towar, bezpłatnie odebrać go i dokonać zwrotów. Taka rewolucja zmieni z pewnością wielkości dotychczasowych powierzchni pozyskiwanych przez najemców. Jednak realny handel dalej będzie dominował, gdyż zdecydowana większość klientów nadal będzie postrzegać galerie handlowe nie tylko za miejsce realizowania codziennych zakupów, ale także za miejsce spędzania czasu wolnego.

Źródło: Just GYM

Fotografia: Just GYM

Data publikacji: 2 marca 2021