Magdalena Kowalewska - Immofinanz

W centrum uwagi inwestorów i deweloperów znalazły się parki handlowe

Podsumowanie roku w branży RETAIL – Magazyn Galerie Handlowe 01/2020

W 2019 roku wyraźnie zaczął rozwijać się trend związany z coraz liczniej powstającymi parkami handlowymi. W naszej ocenie nasycenie rynku centrami handlowymi powoduje, że gracze jeszcze intensywniej poszukują innych, nowych formatów handlowych – takich, które można dostosować do mniejszych miejscowości, w których oferta handlowa jest nadal ograniczona – podkreśla dla Magazynu Galerie Handlowe – Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ

To właśnie parki handlowe znalazły się w centrum uwagi inwestorów i deweloperów. W IMMOFINANZ podążamy w tym kierunku już od dłuższego czasu, rozwijając portfel parków handlowych pod marką STOP SHOP. Dzięki zrealizowanym w 2019 roku przejęciom oraz projektom deweloperskim osiągnęliśmy już poziom 90. STOP SHOP-ów w 9 krajach. Naszym celem jest przekroczenie w tym zakresie magicznej liczby 100, budując i przejmując kolejne nieruchomości.

Miniony rok w sektorze handlowym był dla naszej firmy okresem dalszej rozbudowy i optymalizacji portfela.

Kluczowym wydarzeniem dla nas było przeprowadzenie procesu integracji największego centrum handlowego IMMOFINANZ w Polsce – znanego dotąd pod nazwą Tarasy Zamkowe, z marką VIVO!, i tym samym zmiana nazwy obiektu na VIVO! Lublin. Zgodnie z polityką marki VIVO! centrum zostało zrepozycjonowane, rozwijając tym samym swoją ofertę, koncentrującą się na doświadczeniach zakupowych dedykowanych całej rodzinie. Podobny proces realizowaliśmy w naszym centrum w stolicy Słowacji. Od listopada Polus City Center działa pod nazwą VIVO! Bratislava. Nie mniej ważnym wydarzeniem był zakup parku handlowego w Łowiczu z łącznie 8.000 mkw. Przed nami rebranding tego obiektu na markę STOP SHOP.

W 2020 roku jako IMMOFINANZ zamierzamy dalej umacniać naszą pozycję wiodącego europejskiego operatora właśnie w zakresie parków handlowych. W Polsce oprócz istniejących już obiektów tego typu i zakupionej nieruchomości w Łowiczu budujemy kolejne. Aktualnie finalizujemy budowę parku handlowego STOP SHOP w Siedlcach z ponad 14.000 mkw. Zostanie on otwarty na wiosnę tego roku. W 2020 roku startujemy także z podobnym projektem w Zielonej Górze – o powierzchni 6.600 mkw. Mamy już także zabezpieczone inne działki, gdyż naszym zamiarem jest wzmocnienie platformy STOP SHOP-owej w Polsce, tak by dostarczyć ofertę handlową – również od strony jakościowej, do wielu mniejszych miast, w których widzimy potencjał osiągnięcia sukcesu.

Źródło: Magazyn Galerie Handlowe

Fotografia: Immofinanz

Data publikacji: 16 marca 2020