Magdalena Kowalewska - Immofinanz

Wielofunkcyjność to przyszłość sprawnie działających obiektów handlowych

Rynek centrów handlowych – Shopping Mall Marketing 2020

W przypadku naszych centrów handlowych pod marką VIVO! nie tyle skupiamy się tyko na zakupach i dostarczaniu rozrywki, co stawiamy na wielofunkcyjność – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland IMMOFINANZ

Jest to związane z silnym przenikaniem się poszczególnych funkcji związanych ze spędzaniem wolnego czasu, wspominanymi zakupami, a nawet pracą. Z tym trendem wiąże się naszym zdaniem przyszłość sprawnie działających obiektów handlowych. Dlatego sami też ciągle optymalizujemy naszą ofertę, stawiając na jeszcze większą wygodę klientów i spełnianie jak największej liczby ich potrzeb pod jednym dachem. Dla przykładu w VIVO! Lublin przebudowaliśmy i zmodernizowaliśmy w 2019 roku strefę restauracyjną, dzięki czemu przyciąga ona coraz większą rzeszę klientów. Regularnie dostosowujemy różnorodność oferty gastronomicznej do dynamicznie zmieniających się oczekiwań konsumentów, np. pod koniec 2019 roku otworzyliśmy tu popularną burgerownię Pasibus, nieobecną dotąd na rynku lubelskim.

A propos wspomnianej funkcji pracy – w VIVO! Lublin z powodzeniem działa już od dłuższego czasu strefa coworkingowa. Ponadto inwestycje, które poczyniliśmy, by jeszcze mocniej poprawiać wygodę naszych klientów, dotyczą usprawnienia pasaży handlowych, na których przygotowaliśmy wyjątkowe strefy komfortu wyposażone w wygodne kanapy ze stolikami oraz gniazdka elektryczne, dzięki którym można wygodnie podładować telefon czy laptop. Tym niemniej miejscem w VIVO! Lublin, gdzie dzieje się najwięcej i najciekawiej, jest ogólnodostępny dach centrum handlowego. Ostatnio sfinalizowaliśmy szereg inwestycji zwiększających atrakcyjność i zakres tego miejsca. Rozbudowaliśmy plac zabaw dla najmłodszych, odświeżyliśmy strefę komfortu, nową odsłonę zyskało również kino letnie, które wyposażyliśmy w siedziska typu bean bag (wygodne miękkie fotele) czy oryginalną roślinność. Na dachu pojawił się też tzw. „outdoor fitness” z częścią dedykowaną fanom crossfitu. Maksymalne wykorzystanie potencjału dachu, który wyróżnia obiekt na rynku lokalnym, daje VIVO! Lublin dodatkową przewagę konkurencyjną, zachęcającą do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Innymi słowy, aby był atrakcyjnym i konkurencyjnym, i co więcej, aby móc się wyróżnić wśród innych obiektów, niezbędne jest ciągle usprawnianie i dostosowanie centrum handlowego do coraz szerszych oczekiwań klientów.

 


Czytaj online Shopping Mall Marketing 2020

Źródło: Immofinanz

Fotografia: Immofinanz

Data publikacji: 13 lipca 2020