Marcin Olesiak - Sweet Gallery

Zakaz handlu ma neutralny wpływ na nasze relacje biznesowe

Zakaz handlu w niedziele – Magazyn Galerie Handlowe 02/2020

Gastronomia należy do wyjątków, ponieważ nie jest objęta zakazem handlu. Większość z naszych punktów jest więc otwarta także w niedziele. Zaobserwowaliśmy, że punkty sprzedaży, które znajdują się przy parkach, deptakach i w miejscach z dużym natężeniem ruchu pieszych, przyciągają jeszcze więcej klientów, szczególnie w lecie – podkreśla Marcin Olesiak, Właściciel Sweet Gallery Sp. z o.o. sp. k., Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży

Widząc wzmożone zainteresowanie, rekomendujemy sprzedaż w te dni. W związku z niedzielami niehandlowymi zmianie uległa struktura sprzedaży. Nastąpił wzrost popytu na nasze produkty w poniedziałki, kiedy obserwujmy wzmożony ruch w galeriach handlowych. Ograniczenie handlu ma neutralny wpływ na nasze relacje z centrami i parkami handlowymi. Ze względu na to, że galerie handlowe chętnie weszły we współpracę z naszą siecią, chcemy pozostawać z nimi w dobrych relacjach biznesowych. Zważywszy na wysokie standardy współpracy, zachowaliśmy ciągłość wynegocjowanych umów, tym bardziej, że nasze punkty sprzedaży nadal przyciągają klientów z trafficu. Galerie handlowe są otwarte na promocje naszych punktów. Dzięki temu, że należymy do segmentu gastronomicznego, mamy zgodę na sprzedaż bez względu na to, czy obiekt jest w ten dzień otwarty, czy nie. Wiele zależy od miejsca i przepływu klientów, ale ostateczna decyzja należy zawsze do naszych franczyzobiorców.

Nasze produkty są dedykowane głównie rodzinom. Chcemy docierać właśnie do nich i – z uwagi na zakaz handlu – być dla nich alternatywą podczas niedzielnych spotkań i spacerów. Ponadto widzimy potencjał, jeżeli chodzi o rynek pracy, ponieważ zgłaszają się do nas np. studenci dzienni, którzy mają możliwość pracy wyłącznie w weekendy. Punkty gastronomiczne to także nowa perspektywa dla osób pracujących na co dzień w miejscach objętych ograniczeniami handlu. Skrócenie czasu pracy w Wigilię oraz w przeddzień Wielkanocy jest dobrym pomysłem. W centrali naszej firmy praktykujemy takie rozwiązanie od kilku lat, bo chcemy, żeby każdy z nas mógł spędzić ten czas z rodziną.

Źródło: Magazyn Galerie Handlowe

Fotografia: Sweet Gallery

Data publikacji: 4 maja 2020