Maciej Tatała - NoVa Park

NoVa Park podsumowuje 10 lat działalności w Gorzowie

W tym roku gorzowskie centrum handlowe NoVa Park świętuje swoje 10. urodziny! To dobry moment, aby podsumować działalność i osiągnięcia ostatniej dekady – podkreśla Maciej Tatała, Dyrektor NoVa Park.


NoVa największa w regionie
18 kwietnia minęło dziesięć lat od otwarcia NoVa Park – największego centrum handlowego w regionie, o powierzchni całkowitej 32 400 mkw. oraz z blisko 500 000 potencjalnych klientów w strefie zasięgu. W ciągu ostatniej dekady centrum odwiedziło ponad 40 milionów klientów, którzy nie tylko robili zakupy, ale także miło spędzali swój czas wolny. Ostatnie 10 lat pokazało, że NoVa Park jest marką pierwszego wyboru, przychodzi do głowy mieszkańców Gorzowa i okolic jako pierwsze podczas decyzji zakupowej.

Bogata w najemców NoVa
NoVa Park to największa liczba sklepów w regionie oraz najszersza oferta sportowa i foodcourt. Tenant-mix tworzy 140 najemców, w tym 50 unikalnych na rynku lokalnym marek. Międzynarodowe marki stanowią 70% powierzchni GLA NoVa Park, a tym co przyciąga klientów z całego regionu to przede wszystkim atrakcyjna oferta modowa oraz rekreacyjna. Na bieżąco dbamy o rozwój naszej oferty handlowej śledząc przede wszystkim zmieniające się oczekiwania konsumentów, w szczególności na rynku lokalnym. Regularnie wprowadzamy do centrum nowe, niedostępne na rynku marki – już wkrótce pojawi się u nas pierwsza w Gorzowie drogeria Hebe. Podniesienie atrakcyjności NoVa Park poprzez wprowadzenie do tenant-mix nowych marek powoduje, że klienci jeszcze chętniej wybierają nasze centrum, mając świadomość, że w NoVa Park znajdą wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu. Co warto podkreślić i co jest szczególnie istotne z punktu widzenia naszych najemców, w ciągu ostatnich 10 lat wartość koszyka zakupów klientów rosła średnio o ponad 6,5% rocznie.

NoVa Park

NoVa pełna wydarzeń
Nie ma centrum handlowego bez akcji marketingowych. Od początku działalności centrum w NoVa Park odbyło się już ponad 300 wydarzeń! W naszej strategii marketingowej dominują przede wszystkim akcje prosprzedażowe, których celem jest zwiększanie obrotów naszych najemców. Realizujemy także eventy o charakterze rodzinnym, ponieważ naszą główną grupą docelową są rodziny z dziećmi. Stałe miejsce w naszym kalendarzu marketingowym zajmują także konkursy organizowane w social media.

CSR-owa NoVa
NoVa Park to nie tylko zakupy i możliwość ciekawego spędzenia czasu wolnego. NoVa Park stawia także na bycie dobrym sąsiadem i wspiera inicjatywy o charakterze CSR. Uczestniczy w życiu lokalnej społeczności oraz współpracuje z różnymi organizacjami w Gorzowie i regionie – od Urzędu Miasta, przez lokalne firmy i przedsiębiorstwa po organizacje charytatywne (np. WOŚP) i znane lokalne kluby sportowe (np. Stal Gorzów).

NoVa pełna udogodnień
Klienci lubią wracać do NoVa Park, ponieważ dbamy o odpowiednią atmosferę. Oferujemy szereg udogodnień, które pozytywnie wpływają na komfort zakupów naszych klientów – np. darmowy parking, Pokój Maluszka, stojaki rowerowe czy stacja naprawy rowerów. Systematycznie poszerzamy nasze standardy, a od połowy czerwca – z okazji 10-lecia NoVa Park – wprowadziliśmy do centrum program kart podarunkowych.

Zielona NoVa
NoVa Park to obiekt przyjazny środowisku, dlatego co roku, od 9 lat, poddaje się ocenie zgodności z kryteriami BREEAM In-Use i za każdym razem pozytywnie przechodzi proces certyfikacji. NoVa Park zdaje sobie sprawę, że tereny zielone odgrywają znaczącą rolę w miejskim ekosystemie, dlatego powierzchnia terenów zagospodarowanych zielenią wynosi około 7200 m2, co stanowi 17% całej powierzchni centrum. Inicjatywy proekologiczne zajmują równie ważne miejsce w strategii centrum.

Przed nami kolejne dekady i dalsze stawianie na rozwój obiektu. Chcemy w dalszym ciągu zapewniać najciekawszą ofertę handlową w regionie oraz organizować akcje marketingowe, które będą odpowiadać na potrzeby naszych klientów. W planach mamy także prace modernizacyjne i rozwojowe centrum handlowego.


Sesje FOTO centrów handlowych – zobacz zdjęcia!

Źródło: NoVa Park

Fotografia: NoVa Park

Data publikacji: 30 sierpnia 2022