Anna Krajczyńska - NoVa Park

NoVa Park: Zakupy stacjonarne nigdy nie zostaną całkowicie zastąpione sprzedażą online

Fakt, że pandemia zmieniła zwyczaje zakupowe klientów nie ulega wątpliwości, natomiast jestem zdania, że zakupy stacjonarne nigdy nie zostaną całkowicie zastąpione sprzedażą online – uważa Anna Krajczyńska, Starszy Specjalista ds. Marketingu NoVa Park.


Anna Krajczyńska, NoVa Park: Aby wpłynąć na współczesnego konsumenta istotne jest podjęcie odpowiednich działań na każdym kroku jego styku z marką – począwszy od budowania wizerunku firmy, poprzez nawiązywanie relacji z klientami, aż do wykorzystywania konkretnych narzędzi wzmacniających sprzedaż. Przodują tu na pewno nowoczesne technologie, które mają za zadanie budować synergię i przyczynić się do wzrostu zaangażowania klienta oraz jego chęci do pozostawienia swoich pieniędzy w danej marce. Do tego celu służy już wiele rozwiązań, bardzo często wykorzystywanych również przez branżę sprzedaży detalicznej m.in. technologia Digital Signage, omnichannel, samoobsługowe kasy, wirtualne przymierzalnie. Zarówno przed sklepami stacjonarnymi, jak i zakupami online stoi mnóstwo wyzwań, ale też możliwości, które dają potencjał do zbudowania pozytywnych doświadczeń zakupowych klientów, a co za tym idzie zdobycia przewagi konkurencyjnej.

W przypadku sprzedaży stacjonarnej dużą rolę odgrywa poznanie preferencji klientów i znalezienie skutecznych sposobów na zdobycie ich uwagi i zaufania. Dla klienta przychodzącego do sklepu istotne jest nie tylko samo dokonanie zakupu produktu czy usługi, ale również emocje i doznania zakupowe z tym związane, które za każdym razem powinny być pozytywne. Na wrażenia z wizyty w sklepie ma oczywiście wpływ wiele czynników – od odpowiedniej temperatury w lokalu, przez odpowiednią muzykę puszczaną w sklepie, po szczęśliwych i profesjonalnych sprzedawców. Warto zadbać o nie wszystkie.

W czasach dużej konkurencji na rynku warto walczyć o zaufanie i przywiązanie klientów, a budowanie przewagi przez tworzenie pozytywnych emocji to strategia wymagająca wysiłku, ale bardzo opłacalna.

Źródło: NoVa Park

Fotografia: NoVa Park

Data publikacji: 18 maja 2022