Wojciech Tulwin-Recman

Recman: Klienci od początku pandemii czują dystans do zgromadzeń

Pandemia doprowadziła do pogorszenia się sytuacji ekonomicznej większości branż w Polsce. Szeroko pojęta oferta rozrywkowa centrów handlowych, która bardzo dynamicznie się rozwijała, obecnie jest całkowicie zawieszona – mówi dla Magazynu Galerie Handlowe Wojciech Tulwin, Dyrektor ds. Marketingu i PR, Recman


Wojciech Tulwin, Recman: Dla podmiotów z tej branży jest to niezwykle trudna sytuacja, a brak tego typu oferty w centrach handlowych dotyka również pozostałych najemców, ponieważ klienci spędzają na zakupach mniej czasu, a inni po prostu rezygnują z odwiedzin. Bardzo ciężko przewidzieć jak zmieni się ta oferta, ponieważ zależy to od terminu zniesienia obostrzeń. Aktualnie nie ma szans na jakiekolwiek zmiany, więc perspektywa dotyczy prawdopodobnie okresu wiosennego. Można podejrzewać, że obostrzenia dot. tej branży będą wówczas mniej restrykcyjne.

Przed listopadowym lockdownem obserwowaliśmy powolny powrót do eventów w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Były to z reguły atrakcje, które nie wymagały od klientów bezpośredniego kontaktu. Niestety kolejne obostrzenia ograniczyły możliwości organizacji eventów. Co więcej, klienci od początku pandemii czują większy dystans do zgromadzeń.

Jako marka zawsze chętnie angażowaliśmy się we wszystkie eventy, które były organizowane dla klientów. Wierzymy, że gdy tylko obostrzenia będą poluzowywane, to galerie powrócą do organizowania atrakcji, które pozytywnie wpłyną na wzrost odwiedzin i przełożą się na obroty najemców.

To, w jaki sposób centra handlowe będą odbudowywać odwiedzalność i poziom sprzedaży zależy od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i decyzji władz w tym zakresie. Jeżeli planowane decyzje będą podejmowane w konsultacji z przedstawicielami branży, z odpowiednim wyprzedzeniem, to jesteśmy przekonani, że sytuacja będzie się stopniowo polepszać. Jednocześnie kluczowe będą działania galerii handlowych, aby przypomnieć o sobie klientom i zachęcić ich do odwiedzin, gwarantując najwyższe standardy bezpieczeństwa.


RADA PROGRAMOWA BANNER

Źródło: Recman

Fotografia: Recman

Data publikacji: 22 lutego 2021