Trilux Polska

Kryzys energetyczny, a oświetlenie przestrzeni handlowych, czyli jak efektywnie zarządzać światłem?

Retail dotkliwie odczuwa kryzys energetyczny. Duże kubatury przestrzeni handlowych poszukują oszczędności we wszystkich możliwych obszarach. Inwestycje w zielone źródła energii elektrycznej, to jeden z priorytetowych wydatków dla inwestorów i zarządców obiektów. Jest to także pierwsze ogniwo redukcji kosztów utrzymania nieruchomości. Równie istotny jest proces zarządzania wyprodukowaną energią. Jak zatem zagospodarować kWh, aby rachunki nie okazały się rachunkami grozy? Odpowiedź jest krótka: LED. Prosto od producenta oświetleniowego – firmy TRILUX.


Podwójna rola oświetlenia – zakupy pełne emocji i niższe rachunki za energię elektryczną

Oświetlenie, to jedno z podstawowych narzędzi, które wpływa na kreowanie doświadczeń zakupowych klientów, jak również znaczący koszt w budżecie sklepów stacjonarnych. „Dzięki rozwiązaniom LED od TRILUX jesteśmy w stanie stworzyć pożądaną mapę wrażeń i za pomocą barwy światła wykreować m.in. odprężającą atmosferę, podkreślić chrupkość świeżego pieczywa czy dokładnie odwzorować kolory ubrań naszej marki, a do tego sprawić, że nasze rachunki za energię elektryczną będą niższe” – mówi Filip Gabryelczyk, TRILUX Retail Manager. Jak zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu…?

Pierwszy krok to wymiana energochłonnych opraw na rozwiązania LED, która zapewni nam aż do 50% oszczędności. Drugi krok to wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania oświetleniem LiveLink Retail , który automatyzuje działanie opraw, optymalizując zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu możemy odzyskać 30% dodatkowych oszczędności.

LiveLink Retail to narzędzie, które pozwala dostosować parametry oświetlenia do natężenia ruchu, ilości światła słonecznego, a także oferuje możliwość planowania konserwacji predykcyjnych – wszystko sterowane zdalnie z poziomu intuicyjnej aplikacji. Z jego pomocą jesteśmy w stanie stworzyć scenariusze oświetleniowe dostosowane do własnej branży i potrzeb, jak również wpłynąć na zużycie energii elektrycznej do niezbędnego minimum. System działający w oparciu o czujniki DALI i inteligentne algorytmy pozwala w sposób zautomatyzowany zarządzać oświetleniem i generować realne oszczędności.

Modernizacja bez wkładu własnego? Z TRILUX to możliwe!

Doświadczania pokazują, że największą przeszkodą na drodze do modernizacji jest zaangażowanie dużej sumy początkowej z własnego kapitału. Inwestorzy i zarządcy nie muszą jednak kupować już opraw i systemów oświetleniowych na własność. Z pomocą przychodzi LIGHT AS A SERVICE, co na język polski możemy przetłumaczyć: ŚWIATŁO JAKO USŁUGA. Inwestor płaci analogicznie do leasingu samochodowego jedynie miesięczną opłatę za użytkowanie nowych opraw i systemu, powiększoną o realne zużycie energii elektrycznej. „W modelu LaaS to TRILUX zapewnia projekt całej instalacji, demontaż starych opraw, oraz montaż nowych. Ponadto jest odpowiedzialny za wdrożenie systemu zarządzania oświetleniem. W większości przypadków wygenerowane oszczędności są znacznie wyższe niż miesięczna opłata.” – obrazuje mechanizm działania LaaS Paweł Boryś, TRILUX Development Manager. Wejdź na stronę www.trilux.com i zobacz wszystkie rozwiązania od TRILUX.

Źródło: TRILUX

Fotografia: TRILUX

Data publikacji: 1 lutego 2023