Magdalena Kowalak - Stary Browar

Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem dołącza do Rady Programowej Magazynu Galerie Handlowe Online

Magdalena Kowalak – prezes spółki zarządzającej centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu, doktor nauk ekonomicznych, ekspert w dziedzinie finansów i zarządzania obiektem komercyjnym będzie obecna w Radzie Programowej Magazynu Galerie Handlowe Online w 2023 roku.


Magdalena Kowalak ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przez 5 lat była wykładowcą UEP oraz poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Jednocześnie angażowała się w projekty związane ze środowiskiem biznesowym. Pracowała jako analityk finansowy oraz doradca w dziedzinie pozyskiwania środków z funduszy UE i finansowania inwestycji publicznych, a następnie jako certyfikowany audytor procesów w Banku Zachodnim WBK SA.

Do zespołu Starego Browaru w Poznaniu dołączyła w 2010 roku, początkowo w roli dyrektora finansowego i członkini zarządu. Od 9 lat samodzielnie stoi na czele zespołu kierującego finansami, leasingiem, administracją, marketingiem i obsługą techniczną poznańskiego centrum – jednego z najbardziej unikalnych obiektów handlowych w Polsce. Dzięki jej kompetencjom Stary Browar płynnie przeszedł przez proces zmiany właściciela w 2015 roku, kiedy to fundusz DWS Grundbesitz GmbH kupił centrum od jego twórczyni, Grażyny Kulczyk.

Jako lider przedsiębiorstwa i dużego zespołu Magdalena Kowalak łączy doświadczenie, szacunek i empatię oraz zadaniowe podejście do tematów. Jest odważna, konsekwentna i wymagająca – wobec siebie i innych. Z powodzeniem stosuje metodę „małych kroków”. W pracy wykorzystuje zarówno umiejętność logicznego myślenia, jak i kreatywność. Aktywny praktyk i propagatorka idei lifelong learning, którą „zaraża” współpracowników.

Źródło: Stary Browar

Fotografia: Stary Browar

Data publikacji: 14 lutego 2023