MARMOLEUM – najlepsze naturalne rozwiązanie podłogowe

Naturalne wykładziny Marmoleum to jedne z najlepszych rozwiązań podłogowych przeznaczonych do obiektów użyteczności publicznej. Wyróżniają je takie cechy jak trwałość, łatwość czyszczenia i konserwacji, trwałość oraz szczególne właściwości wpływające na higienę otocznenia, których nie posiadają inne, syntetyczne rozwiązania podłogowe.

Jedną z unikalnych właściwości Marmoleum jest zdolność do hamowania rozwoju bakterii, która wynika z naturalnych surowców wykorzystywanych do jego produkcji, a w szczególności z oleju lnianego. Antybakteryjne właściwości nie zmniejszają się z upływem czasu, zapewniając bezpieczeństwo i stałą ochronę od momentu zamontowania do zakończenia życia produktu. Niezależne testy przeprowadzone na Uniwersytecie w Glasgow dowiodły, że Marmoleum jest wyjątkowo przydatne w środowiskach, w których codziennym wyzwaniem jest higiena i kontrola bakterii, takich jak MRSA lub E. coli.

Marmoleum jest wyjątkowe, ponieważ to również wykładzina przyjazna dla klimatu. Jest ona wytwarzana z naturalnych, szybko odnawialnych surowców z użyciem odnawialnej energii. W składzie znajdziemy między innymi wspomniany wcześniej olej lniany, ale również żywicę drzew, mączkę drzewną, wapień oraz włókna juty. Całość składników naturalnych to około 97% składu wykładziny. Fotosynteza wszystkich roślin użytych w Marmoleum pochłania więcej CO2 niż jest to emitowane podczas produkcji oraz transportu. Dzięki temu ten niezwykły materiał łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata. Wybierając świadomie neutralne dla środowiska materiały budowlane, wykończeniowe i do wnętrz, możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu. Jednym z takich produktów jest naturalna podłoga Marmoleum.

Marmoleum nadaje się do recyklingu. Używanie materiałów pochodzących z recyklingu to zasada gospodarki o obiegu zamkniętym. W naszych fabrykach produkujących Marmoleum pozostałości po instalacji jak i odpady produkcyjne są zbierane i przeznaczane po sprawdzeniu ich jakości do powtórnego przetworzenia, dzięki czemu w składzie Marmoleum znajdziemy do 43% zawartości pochodzącej z recyklingu bez wpływu na jakość produktu.

Marmoleum jest produktem przyjaznym dla środowiska. Zdolność do odbudowy zasobów naturalnych jest podstawą gospodarki o obiegu zamkniętym. Marmoleum jest produktem, które doskonale wpisuje się w ten trend, ponieważ można go kompostować i zwracać do ziemi jako składnik odżywczy dla nowych surowców naturalnych.

Marmoleum to doskonały wybór dla tych, którzy szukają opcji podłogi, która jest zarówno piękna, jak i przyjazna dla środowiska. Ale to nie wszystko. Marmoleum z wykończeniem powierzchni Topshield pro jest również niezwykle trwałe oraz łatwe w czyszczeniu. Topshield Pro, czyli utwardzana promieniami UV powłoka, która zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem brudu, a także chroni przed zarysowaniami i zaplamieniem. Dzięki temu wykładzinę z powodzeniem można stosować we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, a w szczególności takich jak intensywnie użytkowane obiekty służby zdrowia, obiekty edukacyjne, obiekty hotelowe, a także sklepy i sieci sklepów. Marmoleum występuje w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala dostosować podłogi do własnych upodobań i preferencji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/linoleum-wyk-adziny-marmoleum/c40bx7


Banner-fotografia-nieruchomosci-2-Impatientstudio.pl_-1024x614

Źródło: Forbo

Fotografia: Forbo

Data publikacji: 10 października 2023