NoVa Park – centrum lokalnej społeczności

Tylko w tym roku gorzowskie centrum NoVa Park zaangażowało się w liczne inicjatywy społeczne, m.in. charytatywne, artystyczne i sportowe. Galeria chętnie gości w swoich progach wszystkich tych, którzy działają na rzecz okolicznych mieszkańców i tworzy wokół siebie wspierającą się wzajemnie społeczność.


Jako lider regionu NoVa Park regularnie organizuje u siebie istotne społecznie wydarzenia, a także angażuje się w inicjatywy zewnętrzne. Działalność centrum skupia się wokół kwestii istotnych dla lokalnych mieszkańców, w szczególności dotyczących promowania zdrowia, sztuki, wspierania integracji społecznej oraz miejscowego sportu.

W tym roku NoVa Park zrealizowało już kilka tego typu przedsięwzięć. W okresie od 9 do 24 stycznia centrum gościło wystawę pod nazwą „Galeria Młodych Artystów”, otwartą pod patronatem Fundacji Nowy Rozdział. Galeria otworzyła swoje drzwi przed początkującymi artystami, bez względu na ich wiek i wybraną przez nich formę tworzenia sztuki. Natomiast klienci NoVa Parku mieli okazję obcować ze sztuką, inspirującą do przemyśleń i rozwoju.

Kolejnym społecznie istotnym, ważnym wydarzeniem była akcja „Wiosłuj dla WOŚP”, do której NoVa Park przystąpił 28 stycznia jako pierwsze i jedyne w Gorzowie centrum handlowe. Sportowa rywalizacja polegająca na zmobilizowaniu jak największej liczby osób, które przewiosłują dystans 500 metrów na ergometrze wioślarskim, zakończyła się sukcesem – gorzowianom udało się od razu wskoczyć na podium i zdobyć 3 miejsce wśród wszystkich startujących miast. Pokazało to, że NoVa Park ma ogromny potencjał w gromadzeniu ludzi wspierających działania charytatywne. Centrum wspiera również akcje prozdrowotne, czego przykładem była zorganizowana 27 lutego akcja oddawania krwi w profesjonalnie przygotowanym Krwiobusie. Była ona owocem współpracy z gorzowskim Oddziałem Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, z którym NoVa Park współdziała już od kilku lat.

Działanie na rzecz społeczności ma w branży retail szczególne znaczenie. Traktujemy to zadanie poważnie, ponieważ jako galeria handlowa jesteśmy miejscem spędzania czasu wolnego, ale nie tylko.

mówi Anna Szcześniak, Senior Marketing Specialist w NoVa Parku

– Pragniemy być również źródłem inspiracji i poprzez wartościowe działania wnosić swój wkład w sprawy społeczne i lokalne. Stąd nasze zaangażowanie w akcje m.in. promujące zdrowie, budowanie wspierającej społeczności oraz wydarzenia sportowe. W tym roku, jako pierwsze gorzowskie centrum, dołączyliśmy do akcji Wiosłuj dla WOŚP i mamy nadzieję kontynuować to wyzwanie, bo jest to piękna inicjatywa łącząca sport ze wsparciem szczytnego celu. – dodaje Anna Szcześniak.

14 kwietnia w NoVa Parku zorganizowano wydarzenie pod hasłem „Zrozumieć autyzm”. Najważniejszymi założeniami akcji było zaoferowanie dzieciom ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodzicom niezbędnej wiedzy i wsparcia. Zajęcia ze specjalistami dostarczyły ważnych informacji oraz inspiracji do pokonywania wyzwań. W centrum pojawił się punkt diagnostyczno-konsultacyjny, punkt doświadczania świata, warsztaty z elementami arteterapii oraz warsztaty ćwiczeń stymulacyjnych lewopółkulowych i sensoplastyki. Przy organizacji wydarzenia nawiązano współpracę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ośrodkiem Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Wsparcie NoVa Parku dla osób ze szczególnymi potrzebami nie ogranicza się jednak do pojedynczego wydarzenia – w każdy wtorek od godziny 15.00 do 18.00 w galerii wprowadzono „Godziny wyciszenia”. W tym czasie wyłączana jest muzyka oraz komunikaty reklamowe, a światła zostają przytłumione, co bardzo ułatwia zakupy osobom szczególnie wrażliwym na bodźce.

NoVa Park wspiera również wydarzenia sportowe odbywające się w Gorzowie Wielkopolskim, występując w roli gospodarza, sponsora czy też partnera. W maju i czerwcu centrum zorganizowało rozgrywki „Ligi Minigolfa”. W czterech rozegranych turniejach wzięli udział najmłodsi w wieku od 7 do 11 lat, wyłonieni podczas szkolnych eliminacji. Zwycięzcy i uczestnicy turniejów otrzymali atrakcyjne nagrody.Pozytywne wrażenia z uczestnictwa w zawodach minigolfa zmobilizowały dzieci do aktywności, zaszczepiając w nich nową pasję i ukazując sport jako przyjemny i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu.

W czerwcu NoVa Park został również partnerem technicznym Samsung River Triathlon Series. Już po raz drugi centrum wsparło organizację zawodów, które odbyły się w tym roku 4 czerwca. Meta wyścigu umieszczona była przed głównym wejściem do galerii, a na przyległym terenie stanęło biuro zawodów oraz scena, na której zostały wręczone laury zwycięstwa. Natomiast w lipcu centrum NoVa Park zostało sponsorem nagród w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, w której gorzowianie zajęli 4 miejsce wśród 56 startujących miast. Mieszkańcy Gorzowa przejechali na rowerach aż 818 228, 63 km, co równa się 20 okrążeniem kuli ziemskiej.

Angażując się w kwestie lokalne, NoVa Park jest zawsze w centrum gorzowskich inicjatyw społecznych i wydarzeń sportowych. Galeria gromadzi wokół siebie niezwykle aktywną wspólnotę, która chętnie podejmuje działania wspierające innych oraz sportowe wyzwania. NoVa Park może być świetnym przykładem tego, że działając w branży retail można realizować wartościowe społecznie cele. Dostarczając klientom nie tylko rozrywki, ale również sportowej motywacji, wiedzy, tematów do refleksji i realnego wsparcia, centrum spełnia ważną, niekomercyjną część swojej misji.

Źródło: NoVa Park

Fotografia: NoVa Park

Data publikacji: 20 lipca 2023