Nowa kolekcja dekoracyjnych płytek winylowych – LVT Allura

Forbo Flooring Systems wprowadza na rynek nową, szeroką gamę kolekcji dekoracyjnych płytek winylowych pod uznaną marką Allura. Wzory drewna, kamienia i materiałów zostały odnowione, aby pasowały do najnowszych trendów wnętrzarskich.


Doskonałe rozwiązanie dla placówek handlowych

Naprawdę wyjątkowe jest to, że w serii podstawowej jeden wzór może być montowany na wiele metod, ponieważ występuje w różnych wersjach – klejonej do podłoża, bezklejowej układanej luźno na podłożu lub z użyciem tylko środka mocującego, z zamkiem typu click oraz łączeniem puzzle. Dzięki temu wszędzie można zainstalować jeden z wybranych rodzajów konstrukcji, niezależnie od warunków podłoża czy dostępnego czasu przeznaczonego na remont. Nowa kolekcja Allura opiera się na już istniejącej kolekcji, produkowanej w Europie z udokumentowaną historią i zainstalowanymi milionami metrów kwadratowych. Do najlepszych kolorów aktualnej kolekcji dodaliśmy wiele nowych, aby dopasować się do aktualnych trendów wzorniczych. Gama produktów klejonych do podłoża Allura dryback ma największą ofertę i jest popularną kolekcją wśród architektów wnętrz. Allura decibel to seria, która rozwiązuje problemy akustyczne dzięki redukcji dźwięków uderzeniowych o 19dB.

Na szczególną uwagę zasługują nasze kolekcje montowane bez użycia klejów Allura Flex, Allura Click Pro oraz Allura Puzzle. Nasza uznany besteller Allura Flex został udoskonalony tak, aby produkt możliwy był do układania luzem bez przyklejania na stałe na powierzchni do 150 m2, a w przypadku większych powierzchni montowany tylko z uźyciem środka mocującego. Inne gotowe rozwiązania do montażu bez przyklejania to Allura click pro z łączeniem typu click oraz unikalne Allura Puzzle, które składa się z dużych płytek o wymiarach 96 x 96 cm, łączonych jak układanka dzięki zamkowi puzzle, która jest w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki. Opcje układania bez użycia kleju mają wiele zalet, takie jak krótki czas potrzebny na wymianę wykładziny i związanego z tym przestoju, szybki montaż, ale i demontaż, dzięki którym podłoga może być wielokrotnie używana w różnych miejscach. Forbo Flooring oferuje najszerszy i najwyższej jakości wybór rozwiązań do układania bez przyklejania na stałe. Ze względu na walory estetyczne i właściwości użytkowe kolekcje te są doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych montowanych w sklepach i sieciach sklepów.

Zrównoważony rozwój w centrum naszej działalności

Wiele stosowanych obecnie systemów podłogowych i materiałów budowlanych ma wpływ na naszą planetę. Właściwa podłoga może pomóc obniżyć emisje i zmniejszyć ilość odpadów – dlatego chcemy przyczynić się do powstania bardziej zrównoważonych rozwiązań. Opracowując nasze kolekcje Allura, nieustannie nad tym pracujemy. Produkty Allura produkowane są w Europie z wykorzystaniem energii odnawialnej, mają wysoki procent materiałów pochodzących z recyklingu i są zaprojektowane tak, aby zachować jak najwyższe właściwości użytkowe i trwałość produktu, a po skończonej eksploatacji produkt nadawał się do recyklingu. Produkcja oparta jest na zasadach zero waste – zero odpadów, nie stosuje się również ftalanów. Pełne informacje na temat właściwości środowiskowych naszych produktów publikowane są w deklaracjach EPD zweryfikowanym przez niezależne instytucje, dzięki czemu zapewniamy pełną przejrzystość i przyczyniamy się do gospodarki o obiegu zamkniętym.

Forbo Flooring Systems, odpowiedzialny lider rynku

Forbo Flooring jest częścią szwajcarskiej grupy Forbo i jest globalnym graczem na rynku wykładzin z naturalnego linoleum, wykładzin elastycznych PCV, płytek dywanowych Tessera, wykładzin dywanowych Flotex i systemów mat wejściowych Coral. Wszystkie produkty podłogowe Forbo łączą w sobie wysoki poziom funkcjonalności i trwałości. Forbo Flooring Systems jest zaangażowana w ekologiczną produkcję i kompleksową obsługę klienta. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.forbo-flooring.pl/allura2023

Źródło: Forbo Flooring

Fotografia: Forbo Flooring

Data publikacji: 27 czerwca 2023