Olbrzymia skala i piękny obraz: zachwyć klienta…. projekcją!

“Dziś promocja!”, “Najlepsza oferta!, “Tylko u nas!”… te powtarzane 1000 razy hasła dawno przestały robić wrażenie i przyciągać klientów. Dziś, aby zdobyć uwagę i przekonać kogoś do zakupów potrzeba czegoś znacznie więcej. Skuteczne komunikaty sprzedażowe muszą być prezentowane w estetycznej, ale zaskakującej formie, często się zmieniać i współtworzyć ogólny klimat galerii handlowej. Tyle teoria – natomiast w praktyce jej realizacja rozbija się często o budżet i możliwości technologiczne. Tymczasem w zasięgu ręki są rozwiązania, które pozwalają szybko, elastycznie i przy minimalnych nakładach docierać do Klienta, zachwycając olbrzymim, mieniącym się barwami obrazem. Mowa o projekcji!


Projektor: swoboda możliwości

Laserowe projektory Epson wyróżniają się tu łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością.To produkty idealnie nadające się do obiektów handlowych. Poza dużą jasnością zapewniają pełną mobilność, mają możliwość łatwego podłączenia zewnętrznych systemów sterowania, pozwalają na bezprzewodową komunikację. To sprzęt praktycznie bezobsługowy przez wiele lat, dzięki wyjątkowo żywotnym źródłom światła sięgającym do 30 000h (co w praktyce oznacza możliwość wyświetlania obrazu przez 12h dziennie przez 8 lat). Na komfort użytkowania wpływa także obecność wielu dodatkowych i użytecznych funkcji.

Projektory Epson słyną również z wysokiej jakości wyświetlanego obrazu osiąganej dzięki stosowanej w nich autorskiej technologii 3LCD. Urządzenia pracujące w tym systemie oferują takie samo natężenie światła białego i barwnego, co przekłada się na czysty i jasny obraz z realistycznymi, intensywnie nasyconymi kolorami, a to sprawia, że wyświetlany materiał jest barwny i przykuwający uwagę klienta. Najnowsze modele laserowe stanowią połączenie mocy i jakości projekcji 3LCD oraz przyjaznego, intuicyjnego oprogramowania. Z kolei szerokie portfolio gwarantuje szeroką paletę zastosowań, od małych projekcji wewnątrz punktu handlowego poprzez olbrzymie obrazy na fasadzie czy ścianach galerii.

Co wybrać?

Modelami szczególnie sprawdzonymi przy digital signage w obiektach handlowych są Epson EB-800F i EB-805F – wyposażone w obiektywy ultrakrótkiego rzutu oferują – w zależności potrzeb – swobodnie skalowalny obraz. Sprawdzą się jako wyjątkowo opłacalna alternatywa dla płaskich ekranów wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyświetlanie wysokiej jakości treści w rozdzielczości Full HD o rozmiarach do 130 cali. Dzięki jasności 5000 lumenów prezentowane treści będą świetnie widoczne nawet w intensywnym oświetleniu lub w dzień. W bardzo szerokim portfolio projektorów znajdziemy też takie z wymienną optyką. Są to urządzenia o wysokich jasnościach, ale charakteryzujących się kompaktowymi rozmiarami, jak nowy model EB-PU2220B z mocą aż 20000 lumenów, co pozwala na wykonanie efektownej projekcji na ogromnych powierzchniach, także w miejscach mocno oświetlonych. Modele EV-110 i EV-115 wyglądem przypominają oświetlenie halogenowe w sklepie, a nie projektor i doskonale wpisują się w otoczenie. Mają możliwość instalacji zarówno podłogowej jak sufitowej i wpięcia w szynoprzewód.

Zrób to sam

Poza sprzętem Epson oferuje swoim Klientom także wiele użytecznych i darmowych narzędzi, np. program Epson Creative Projection, który pozwala na łatwe i intuicyjne projektowanie obrazów czy prezentacji wspomagających sprzedaż w punktach handlowych. Aplikacja zawiera wiele gotowych schematów do wykorzystania, każdy z nich można też w prosty sposób edytować i dostosować do swoich potrzeb. W połączeniu z projektorem może to być bardzo użyteczne narzędzie marketingowe. Fenomenalne jest to, że mamy tam gotowe, ale edytowalne grafiki, które możemy dopasować pod swoje potrzeby. Użytkownik może dokonywać zmian w dowolnym momencie i niskim kosztem tworzyć wizualizacje w sklepie, przestrzeni gastronomicznej czy usługowej.

Dobra inwestycja

Zakup projektora to z reguły inwestycja na lata. Wybierając go warto zwrócić uwagę nie tylko na początkową cenę, ale i na koszty dalszego użytkowania. Epson już w czasie projektowania sprzętu kładzie szczególny nacisk na niskie koszty związane z eksploatacją. Trzeba pamiętać, że coraz więcej modeli w ofercie Epson to projektory laserowe. Ich popularność rośnie nie bez powodu: gwarantują bardzo długą żywotność źródła światła (do kilkunastu lat przy intensywnym korzystaniu), uruchamiają się zdecydowanie szybciej niż modele lampowe i pobierają mniej prądu. O ich klasie świadczą też liczne i udane wdrożenia u tak dużych klientów jak np. sieć sklepów Ikea, Jubitom a także liczne muzea i galerie sztuki.

Źródło: Epson

Fotografia: Epson

Data publikacji: 29 grudnia 2022