Designer Outlet Sosnowiec - przebudowa - parking - 1

Parking przy Designer Outlet Sosnowiec już oddany do użytku

Ponad 1800 miejsc postojowych, lifestylowa strefa odpoczynku na molo i nowe nasadzenia zieleni wokół centrum handlowego. Tak wygląda oddany właśnie do użytku, przearanżowany teren Designer Outlet Sosnowiec.


W 2019 roku została podjęta decyzja o inwestycji w przebudowę terenu parkingu i ciągów komunikacyjnych wokół obiektu. Prace wystartowały wiosną ubiegłego roku. Zwiększająca się liczba klientów Designer Outlet Sosnowiec, a tym samym dbałość o ich komfort związany z pozostawieniem samochodu w pobliżu jednego z trzech wejść do centrum to główny powód, dla którego zrealizowany został projekt przebudowy terenów przylegających do największego w regionie centrum outletowego.

Po zakończonej budowie, na 11,450 mkw. znajduje się przearanżowana powierzchnia parkingowa z dodatkowymi miejscami dla samochodów osobowych, a także nowo nasadzona zieleń z zaprojektowaną ścieżką edukacyjną – mówi Dariusz Obołończyk Centre Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Od 1. lutego klienci korzystają z dogodnie rozmieszczonych ponad 1800 miejsc postojowych, a już wiosną będą mogli cieszyć się jedyną w swoim rodzaju strefą chill, urządzoną naprzeciwko nowego głównego wejścia do centrum

– dodaje Dariusz Obołończyk Centre Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Strefę stanowi przebudowane szerokie molo o powierzchni aż 415,65 mkw. ulokowane na przeprojektowanym oczku wodnym, gdzie klienci znajdą miejsce na odpoczynek i relaks w trakcie lub po zakupach oraz część spacerowa – Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaproponować klientom odpoczynek w spokojnym, pięknym otoczeniu tuż obok głównego wejścia do centrum. Tu będzie można zrelaksować się w wygodnych sofach przy stolikach umieszczonych pod chroniącymi przed słońcem żaglami. To doskonałe, ukryte wśród świeżo nasadzonej zieleni strefy przeznaczone na spotkania przy kawie, ciastku lub lunchu – wyjaśnia Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Klienci w zewnętrznej strefie restauracyjnej będą mogli wypocząć nad wodą z widokiem na swobodnie pływającą fontannę, nawet podczas chłodnych jesiennych wieczorów, które rozgrzeją zainstalowane promienniki ciepła

– podkreśla Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec

Z myślą o odwiedzających, wokół oczka wodnego powstała również botaniczna ścieżka edukacyjna z opisem znajdującej się wokół zieleni, która w pełnej krasie zaprezentuje się już wiosną. Dziesięć tablic ustawionych na odcinku ponad 100 metrów, które można zobaczyć na trasie spaceru, opisuje znajdującą się wokół roślinność: różne gatunki kwiatów, krzewów oraz drzew.

Cały projekt tworzy unikalną w skali regionu lifestylową przestrzeń zakupowo-wypoczynkową, która jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów, wrażliwych na atmosferę miejsca, w którym przebywają. Coraz bardziej liczy się dla nich też estetyka otoczenia – Dlatego również elewacja naszego centrum zyskała nowy wygląd – mówi Elżbieta Zygmunt. – Klinkierowa, ciemnoczerwona obudowa fasady, połączona z piaskowym, industrialnym tynkiem świetnie współgra z klimatem centrum. Dodatkowo na elewacji zostały zamontowane logotypy, które dają niezwykły efekt „halo”, a także imponującej wielkości grafiki reklamowe wybranych marek dostępnych w Designer Outlet Sosnowiec.

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa parkingu naziemnego wraz z infrastrukturą techniczną” to także szereg usprawnień i zwrot ku zrównoważonemu funkcjonowaniu obiektu handlowego, niedawno nagrodzonego certyfikatem BREEAM. Zmodernizowano rozdzielnię główną zasilającą obiekt w energię elektryczną, wymieniono oświetlenie parkingu, które obecnie w całości oparte jest na technologii LED. Powstała też nowa stacja gazu ogrzewająca centrum. Klienci, którzy stawiają na pojazdy bezemisyjne mają do dyspozycji aż 6 stanowisk stacji ładowania samochodów elektrycznych, których coraz więcej pojawia się w polskich miastach.

Nowy komfortowy parking oraz zewnętrzna strefa wypoczynkowa to pierwsza część planowanych prac związanych z rozwojem Designer Outlet Sosnowiec. Jak zapewnia dyrekcja centrum, obroty w minionym roku, pomimo lockdownów, były wyższe niż te zanotowane w roku poprzedzającym. Dynamika sprzedaży jest wysoka i ten optymizm widać zarówno wśród najemców, jak i wśród klientów. Te zmienne pozwalają realnie myśleć o rozbudowie. Obecnie centrum pracuje nad osiągnięciem wymaganej liczby nowych umów najmu, zaprognozowanych na ten rok, by móc rozpocząć prace nad powiększeniem części handlowej.

Źródło: Designer Outlet Sosnowiec

Fotografia: Designer Outlet Sosnowiec

Data publikacji: 4 lutego 2022