Przełomowe zmiany na mapie najemców w Toruń Plaza

Niesamowite zmiany zachodzą w wiodącym na rynku toruńskim Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza. A to wszystko za sprawą pojawienia się nowych i wyjątkowych brandów w Toruniu. Rozwój jaki zaistnieje w drugim kwartale 2023 to ogromna rewolucja w dotychczasowym portfolio Centrum.


Pierwszy z najemców otworzy się na powierzchni 144 mkw. na parterze Centrum. Będzie to marka znana na całym świecie ze sprzedaży luksusowych kosmetyków — Rituals. Pierwszy punkt sprzedaży powstał w 2000 roku w Amsterdamie. Duże zainteresowanie ze strony klientów spowodowało, że firma szybko zaczęła otwierać nowe lokalizacje poza granicami Holandii. Powstały one m.in. w Londynie, Madrycie, Nowym Jorku, Berlinie czy Paryżu. Obecnie to łącznie ponad 1000 sklepów, 3000 punktów w ramach shop-in-shop oraz 5 obiektów spa. W Polsce Rituals Cosmetics miał swój debiut w 2021. Od tego czasu marka rozwija się dynamicznie, otwierając 22 kolejnych sklepów w dziesięciu różnych miastach Polski. W ofercie marki znajduje się ponad 400 produktów inspirowanych starożytną tradycją Wschodu. Wśród nich warto wymienić m.in. kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy, świece zapachowe, perfumowane patyczki, herbaty oraz perfumy do domu i samochodu. Planowane otwarcie w Toruń Plaza to czerwiec bieżącego roku.

Rituals Cosmetics ma do zaoferowania szeroką linię produktów zarówno do ciała, jak i produktów do domu, dzięki czemu marka stara się zmieniać nawet codzienne, rutynowe czynności w wyjątkowe momenty. Momenty, które możemy odnaleźć wszędzie, każdego dnia i przeżywać je z radością. Bez względu czy jest to długa kąpiel, szybki prysznic, czy też wieczorna chwila relaksu przy blasku świec.

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie naszego sklepu w Toruń Plaza. Będzie to pierwszy sklep w tym mieście. Mamy nadzieję, że nasze produkty spotkają się z równie ciepłym przyjęciem i że klienci będą nasz często odwiedzać – mówi Agata Witkowska, Senior Real Estate Manager CEE marki Rituals.

Rituals to doskonałe uzupełnienie oferty beauty, jaką możemy obecnie zaproponować mieszkańcom Torunia. Mamy nadzieję, że klienci bardzo szybko przekonają się do zakupów produktów Rituals i będą z przyjemnością wracać do naszego Centrum. — mówi Monika Alicka-Yiannacos, Country Director w spółce ST Plaza Management – zarządcy obiektu Toruń Plaza.

Kolejna zmiana, jaka zajdzie na mapie najemców Toruń Plaza, zdecydowanie będzie przełomem na rynku toruńskim. To właśnie tu powstanie pierwsza w mieście kawiarnia sieci Starbucks. Lokalne media już w czerwcu 2022 r. donosiły o planach marki na otworzenie pierwszego lokalu w Toruniu. Do dziś nie było jednak wiadomo gdzie on powstanie. Starbucks to legendarna amerykańska marka założona w 1971 roku w Seattle. Jej znakiem firmowym jest syrena zdobiąca każdy kubek kawy. Obecnie, w 80 krajach działa ponad 32 tys. lokali Starbucks, co czyni go największą siecią kawiarni na świecie. Marka słynie z najwyższej jakości kawy, niezliczonych możliwości personalizacji napojów i znakomitej obsługi. W Polsce obecnie działa blisko 70 kawiarni Starbucks, a pierwszy lokal powstał w 2009 roku na warszawskim Nowym Świecie. W kolejnych latach kawiarnie pojawiały się w następnych, większych miastach. Teraz przyszła kolej na Toruń.

Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że to właśnie w Toruń Plaza powstanie pierwsza w Toruniu kawiarnia Starbucks. Punkt wraz z ogródkiem będzie zlokalizowany na parterze Centrum. Prace remontowe zaczną się w maju. – dodaje Monika Alicka-Yiannacos.

„Zawsze niezwykle cieszymy się, gdy otwieramy kawiarnie w kolejnych miastach. To dla nas wyjątkowe przeżycie, że pojawimy się w mieście w którym do tej pory nas nie było i to akurat w Centrum Toruń Plaza. To miejsce bardzo atrakcyjne, często odwiedzane przez mieszkańców, wśród których mamy nadzieję, jest wielu naszych sympatyków, z utęsknieniem czekających na swoją ulubioną kawiarnię. Naszym celem jest, aby jak najwięcej osób miało wygodny dostęp do naszej oferty oraz mogło doświadczyć wyjątkowych chwil w Starbucks. To wspaniałe obserwować jak możemy się dzielić z kolejnymi fanami naszą pasją do kawy.” – Vedran Modrić, Regionalny Dyrektor Operacyjny Starbucks Polska.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza to jedno z największych centrów handlowych w województwie kujawsko-pomorskim, oferujące bogaty wybór znanych i cenionych marek. Starannie dobrana oferta handlowa i usługowa zaspokoi potrzeby każdego klienta. Toruń Plaza to nie tylko sklepy międzynarodowych i polskich marek modowych, ale także punkty usługowe, kawiarnie, restauracje, całodobowa siłownia, kręgielnia, plac zabaw dla dzieci oraz kino. Toruń Plaza – dzięki dogodnemu położeniu i starannie dobranej ofercie najemców, w tym również bogatej ofercie rozrywkowej i gastronomicznej – jest doskonałym miejsce na zakupy i spędzanie czasu wolnego. Dzięki tym wszystkim atutom Toruń Plaza to współczesna przestrzeń miejska, która oddaje charakter miasta i potrzeby jego mieszkańców. Przestrzeń do spotkań z modą, kulturą, sportem i aktualnymi trendami.


Sesje fotograficzne centrów handlowych i sklepów. Zobacz!

Źródło: Toruń Plaza

Fotografia: Toruń Plaza

Data publikacji: 22 marca 2023