Retailo

PickUpWall Retailo – przyspiesz rewolucję omnichannel w Twojej firmie

PickUpWall Retailo to rozwiązanie pozwalające na przygotowanie zamówienia do samodzielnego odbioru przez Klienta. Szafa z personalizowaną dla Klienta liczbą i rozmiarem skrytek, dedykowana aplikacja do obsługi zamówień i czytnik kodów QR umożliwia bezdotykowe odbieranie przesyłek i skrócenie procesu odbioru do kilku sekund. Aplikacja jest integrowana z systemami Klienta, pozwalając na wysyłanie Klientowi powiadomień, kiedy przesyłka jest gotowa do odbioru z PickUpWall.


Dlaczego PickUpWall przynosi oszczędności?

PickUpWall pozwala zoptymalizować czas pracy sprzedawcy. Uwalnia czas potrzebny na obsługę Klienta i odnalezienie zamówienia, ograniczając pracę do przygotowania zamówienia do odbioru. Realne oszczędności zależą od liczby obsługiwanych zamówień – przy 15 odbiorach dziennie wynoszą aż 34h w skali miesiąca (zakładając sprawną obsługę zamówień, 5 minut na Klienta).

Jakie są inne korzyści z PickUpWall?

Automaty do odbioru przesyłek stają się standardem w średnich i dużych sieciach retailowych w Europie. Dlaczego to rozwiązanie zyskuje na popularności? Odpowiedzią jest optymalizacja procesów i możliwość zwiększania skali sprzedaży.

Kolejki do kas po odbiór zamówienia internetowego to zmora dla Klientów – niepotrzebna. PickUpWall pozwoli radykalnie poprawić obsługę Klienta, pozwalając sprzedawcom skoncentrować się na budowaniu konwersji. Umieszczenie zamówienia przez sprzedawcę w skrytce trwa kilkanaście sekund. Odbiór zamówienia z PickUpWall trwa jeszcze krócej – kilka sekund. Unikatowy kod QR do odbioru przesyłki, zabezpieczający odbiór, wysyłany jest mailem lub przez SMS, zależnie od preferencji Partnera.

Jedną z barier rozwoju biznesu mogą być ograniczone godziny pracy Twojej firmy. PickUpWall pozwala obsługiwać Klientów 24h/7dni, o ile masz możliwość ustawienia maszyny poza lokalem. To rozwiązanie jest szczególnie interesujące, gdy przedłużenie czasu pracy danego punktu dogodne dla Klienta nie byłoby opłacalne, a jednocześnie nie możesz bez tego skalować biznesu.

Dlaczego Retailo?

Rozwiązanie Retailo sprawdziło się na 4 rynkach europejskich i wkrótce trafi na kolejne. Własna aplikacja pozwala na elastyczne dostosowanie się do wymagań Klienta. PickUpWall to rozwiązanie łatwe we wdrożeniu, skalowalne, modularne, z możliwością zaprojektowania wnętrza wg potrzeb Klienta. W zależności od preferencji i możliwości Klienta, oferujemy w pełni otwarte rozwiązania: od pełnej integracji dwustronnej, przez półautomatyczną rejestrację zamówień przez kody QR do ręcznej rejestracji zamówienia przez dostarczoną aplikację lub portal www.

Źródło: Retailo

Fotografia: Retailo

Data publikacji: 13 lipca 2022