Rowerzysta – traktuj go poważnie

Rower jest coraz popularniejszym środkiem transportu dla naszych klientów i to widać na wielu parkingach rowerowych przy centrach handlowych. W wielu centrach brakuje miejsca na istniejących parkingach i to pokazuje, że należy traktować tę grupę gości poważnie. Dlaczego? Argumenty są różne.


Coraz więcej osób wybiera rower jako główny środek transportu przez większą część roku. Z wygody, bo jazda rowerem daje im przyjemność, świeże powietrze i codzienną dawkę ruchu. Ze względów praktycznych, bo szczególnie w godzinach szczytu rower jest dla wielu osób najszybszą formą transportu. I ze względów ekonomicznych, bo na rowerze nie zapłacimy za paliwo lub bilety. Rowerzyści oszczędzają w ten sposób pieniądze, które mogą wydać w centrum handlowym. Warto to więc docenić, oferując specjalne akcje i warunki dla rowerzystów – poprawę możliwości dojazdu dla osób na rowerze, udoskonalenie możliwości parkowania rowerów przy wejściach do naszego centrum.

Czego pragną rowerzyści?

Czy wiemy, co jest ważne dla rowerzysty? Rowerzysta pod tym względem nie różni się specjalnie od kierowcy samochodu. Wolałby zaparkować jak najbliżej wejścia do centrum i mieć dobrą drogę dojazdową do parkingu. Tam chciałby mieć wygodne miejsce do parkowania bez konieczności przeciskania się ze swoim rowerem pomiędzy innymi rowerami. Wolałby też zaparkować, kiedy zapomni zabrać własne zapięcie.

Rowerzysta bardziej niż kierowca samochodu boi się o bezpieczeństwo swojego pojazdu. Większość zapięć można otworzyć w ciągu kilka sekund. Owszem, są lepsze zamki, gdzie to trwa nieco dłużej, ale one są ciężkie i często niewygodne w transporcie. Zakładanie łańcuchów i innych zamków często wiąże się z brudnymi rękoma, co nie jest niczym przyjemnym przed pójściem na zakupy.

Inwestycja, która się opłaca

Poważne traktowanie rowerzystów i właścicieli hulajnóg opłaca się, mówi Jos Muller, prezes firmy Rowerado. Takie traktowanie można pokazać na przykład poprzez oferowanie bezpiecznych elektronicznych stojaków rowerowych, które oferują więcej wygody rowerzystom i większe bezpieczeństwo dla rowerów, lub poprzez podobne stojaki dla hulajnóg. Dzięki nim nie musisz iść w kierunku parkingów chronionych, a zaoferujesz podobny poziom bezpieczeństwa i większy komfort. Indywidualne miejsca do parkowania to dodatkowy poziom wygody. Dzięki zintegrowanemu zamkowi, który można zamknąć i otworzyć kartą bankową lub telefonem, rowerzysta może zaparkować, nawet kiedy zapomniał swojego własnego zapięcia. Jest to darmowa usługa dla rowerzystów, którą pokazujemy, że dbamy o wygodę i bezpieczeństwo wszystkich naszych klientów, nie tylko kierowców samochodów.

Traktuj rowerzystę poważnie, a w zamian będzie ich jeszcze więcej. Ponieważ klienci czują się spokojni o bezpieczeństwo swojego pojazdu, dłużej zostaną i częściej będą wracać. Ale cóż, kto nie chciałby mieć więcej klientów? Muller: ruch rowerowy dopiero się rozkręci. Lepiej się wyróżniać pozytywnie wśród tej rosnącej grupy klientów, bo to przynosi każdemu konkretne korzyści.

Źródło: Rowerado

Fotografia: Rowerado

Data publikacji: 3 listopada 2023