Agencja Komunikacji ŻYCIE4

Scenografie eventowe – czy jest to możliwe?

Działamy 27 lat produkując eventy. Od wielu lat zastanawiamy się jak pracować bardziej ekologicznie, zwłaszcza w kontekście produkcji scenografii.


W ciągu ostatnich 4 lat udało nam się wyeliminować z użycia wszystkie produkty, które rozkładają się dłużej niż 100 lat. Średni czas rozkładu materiałów, z jakich korzystamy, mieści się w przedziale 10-30 lat. To ogromna zmiana, gdyż większość surowców wykorzystywanych w eventach to wciąż plastik, który rozkłada się ponad 500 lat. Było to jednak dla nas za mało.

Zawsze wierzyliśmy, że mikrozmiana jest podstawą makrodziałań. Jako mała firma postanowiliśmy rozwijać się w bardziej zbalansowany sposób. Jesteśmy zdeterminowani, aby ograniczyć do minimum produkcję niepotrzebnych i szkodliwych dla środowiska elementów związanych z produkcją eventową. Świadomie wybieramy surowce, z których tworzymy eventy, kierując się ich składem i poziomem biodegradowalności.

Używanie bardziej zrównoważonych surowców i produktów, pochodzących z certyfikowanych źródeł sprawia, że redukujemy zły wpływ na planetę. To jednak nie koniec naszych działań proekologicznych. Od ponad 8 lat opieramy większość naszych realizacji o żywe kwiaty, które w dużej mierze pochodzą z polskich hodowli, ale przede wszystkim spełniają trzy najważniejsze funkcje:

 • Rozkładają się naturalnie, w przeciągu maksymalnie jednego miesiąca.
 • Z ich resztek tworzymy kompost, który wykorzystujemy w ogrodzie. W przeciwieństwie do nawozów mineralnych i obornika, nie stwarza on zagrożenia przenawożenia lub zatrucia środowiska.
 • Kwiaty działają na ludzi w sposób odstresowujący i terapeutyczny. Uważamy, że równie ważne jak dbanie o ekologię, jest troszczenie się o kondycję psychiczną ludzi. W naszych działaniach eventowych projektujemy scenografię i program tak, aby zwiększać komfort naszych gości.

Stworzyliśmy w firmie także manifest EKO ŻYCIA, który jest ważnym elementem działania naszej firmy. Oto niektóre z jego założeń:

 • Segregujemy śmieci na montażach i demontażach
 • 50 % naszych scenografii to kwiaty
 • Kompostujemy zużyte kwiaty
 • Staramy się korzystać głównie z drewna i papieru
 • Dajemy produktom drugie życie po eventach, wykorzystując je do innych celów
 • Potrafimy zorganizować nowoczesną imprezę bez użycia diody, która generuje ogromne zużycie prądu
 • Staramy się rekomendować klientom lokalne surowce i produkty, aby ograniczyć ślad węglowy generowany przy sprowadzaniu towarów z odległych lokalizacji
 • Na eventach nasza obsługa korzysta ze szklanej i porcelanowej zastawy. Mamy jeden zestaw od 3 lat, który nieustannie nam towarzyszy
 • Rekomendowane przez nas cateringi opierają swoje produkty na lokalnych i regionalnych wytwórcach jedzenia, którzy posiadają certyfikaty ekologiczne

Jeśli ekologia jest dla Was ważna i szukacie partnera eventowego, który wraz z Wami będzie troszczył się o budowę ekologicznie funkcjonującej galerii handlowej, zapraszamy do odwiedzenia naszej www, na której możecie dowiedzieć się więcej o nas: www.agencjazycie.pl.

Źródło: Agencja Komunikacji Życie

Fotografia: Agencja Komunikacji Życie

Data publikacji: 17 listopada 2022