SMM 2022_mockup cover

Shopping Mall Marketing 2022 – czytaj ONLINE!

SHOPPING MALL MARKETING 2022 to w głównej mierze wywiady z branżowymi ekspertami. Zebraliśmy przedstawicieli rozpoznawalnych centrów handlowych i sieci sklepów detalicznych, aby zadać im kluczowe pytania związane z trendami marketingowymi, funkcjonowaniem w post pandemicznej rzeczywistości i prognozami o przyszłość handlu.


Jet Line: Ponieważ jesteśmy najlepsi

Pytany o to, dlaczego potencjalni klienci powinni zwrócić uwagę na współpracę z Jet Line, Andrzej Słomka, pełniący funkcje Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Sprzedaży oraz Marketingu w Jet Line odpowiada krótko – „Ponieważ jesteśmy najlepsi”. Swoje słowa popiera argumentami, wobec których ciężko przejść obojętnie, a w niezwykle interesującej rozmowie na temat specyfiki reklamy OOH i DOOH prezentuje fakty i ciekawe informacje, na które powinien zwrócić uwagę każdy marketingowiec.


Blue City: Something for Everybody

Od niemal dwóch dekad warszawskie centrum handlowe Blue City stara się wyróżniać na tle najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych obiektów handlowych w Polsce. Z Yoramem Reshefem, wiceprezesem Blue City Sp. z o.o. rozmawiamy m.in. o aktualnej pozycji rynkowej obiektu, strategii budowania przewagi konkurencyjnej, marketingu, a także dynamice zmian preferencji konsumenckich podyktowanej aktualnymi trendami rynkowymi.


Galeria Słoneczna: Koncentrujemy się na zrozumieniu potrzeb Klienta

Pomimo niełatwych dla branży centrów handlowych minionych lat, Galeria Słoneczna w Radomiu zdecydowanie stawia na marketing i szykuje wiele efektywnych aktywności skierowanych na konsumenta. O strategii działań w tym zakresie opowiada Anna Szlaga, Marketing Manager Galerii Słonecznej, mająca ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie realizacji działań marketingowych i kampanii komunikacyjnych dla kluczowych nieruchomości handlowych w Polsce.


Galeria Rumia: Zawsze na fali

Galeria Rumia, która w ciągu ostatniego roku zmieniła zarówno właściciela jak i firmę zarządzającą jest aktualnie modernizowana, a w obiekcie coraz chętniej pojawiają się kolejne znane brandy. Paulina Kulaszewska z ramienia firmy zarządzającej obiektem IMV Polska zajmuje aktualnie stanowisko Administratora Galerii Rumia i w rozmowie z redakcją zdradza informacje dotyczące aktualnej strategii działań centrum handlowego.


HalfPrice: Nasza oferta skrojona jest pod Treasure Huntera

HalfPrice to marka, którą aktualnie tworzy sieć ok. 70 sklepów stacjonarnych, obecnych na siedmiu rynkach oraz prężnie rozwijający się sklep online. Michał Kniaź, Head of Marketing w HalfPrice opowiada o strategii komunikacji marketingowej sieci HalfPrice oraz dalszych planach rozwoju brandu na polskim rynku.


Nowa Stacja: Nasze centrum jest kompletne

Pomimo, iż centrum handlowe Nowa Stacja ma za sobą trudną drogę, obiekt aktualnie jest bardzo chętnie odwiedzany przez Klientów, a także staje się pierwszym wyborem stowarzyszeń, organizacji pozarządowych czy aktywistów, jeśli chodzi o współpracę w zakresie organizacji wydarzeń lokalnych. Nie bez znaczenia pozostaje silna aktywność obiektu w zakresie działań CSR-owych, aktywność marketingowa i odpowiednio dobrany mix najemców, o czym opowiada Agata Szafałowicz, Marketing Manager centrum handlowego Nowa Stacja.


Lancerto: Wierzę, że w biznesie wszystko ma swój czas

Historia marki Próchnik sięga lat czterdziestych ubiegłego wieku. Jej nowa odsłona ma hołdować tradycji marki sprzed lat, ale będąc jednocześnie wzbogaconą o innowacje i know-how przystające do trendów i dynamiki współczesnego rynku. Tomasz Ciąpała, przedsiębiorca, inwestor, inicjator reaktywacji Próchnika, Prezes i główny akcjonariusz Lancerto opowiada o reaktywacji marki Próchnik i jej planach rozwoju.


Marketer i jego rola we współczesnym świecie

Zmienia się świat, wraz z nim konsument i jego oczekiwania, a w ślad za tym podąża rynek. Rozwój technologii informacyjnej tworzy postęp technologiczny w praktycznie każdej dziedzinie życia. W świecie coraz większej konkurencji, natłoku informacji i rosnącej ilości produktów, współcześni marketerzy mają niezły orzech do zgryzienia. Czy reklama nadal jest dźwignią handlu? Czy Influencerzy będą sprzedawali efektywniej niż obsługa sklepu? Na jakich strategiach i aspektach powinni koncentrować się współcześnie marketingowcy? Jakie kompetencje są dziś niezbędne do tworzenia efektywnych kampanii marketingowych, przyciągających klientów do centrów handlowych i sklepów stacjonarnych? Czy nakłady finansowe na marketing obecnie wzrastają, czy może są redukowane? Jakiego rodzaju aktywności wymuszane są przez aktualne trendy rynkowe i post pandemiczną rzeczywistość?


Primark: Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów

Primark, oferujący m.in. odzież i artykuły codziennego użytku dostępny jest na 14 rynkach, a w Polsce posiada aktualnie dwa sklepy, przygotowując się jednocześnie do otwarcia kolejnych czterech salonów sprzedaży oraz ekspansji w kolejnych krajach. O planach rozwoju marki, jej pozycji rynkowej i ofercie produktowej, która począwszy od 1969 r. stale ewoluuje rozmawiamy z Maciejem Podwojskim, Area Managerem w Primark na Polskę, Słowenię i Czechy.


Komputronik się zmienia – odmładza, uelastycznia, „ufajnia”

Komputronik posiada aktualnie sklepy w największych miastach Polski. W dobie pandemii, która wymusiła znaczne zapotrzebowanie na sprzęt do pracy zdalnej marka dostarczała odbiorcom laptopy, kamery i niezawodne rozwiązania IT. Karolina Pietz-Drapińska, Dyrektor Marketingu i PR Grupy Komputronik opowiada o aktualnej strategii działań marki i jej komunikacji z klientami.


Ubrania Do Oddania: Cyrkularność jest przedłużeniem życia produktu

Ubrania Do Oddania to marka stawiająca przed sobą śmiały cel – zrewolucjonizowania polskiego rynku odzieżowego. Dzięki lokalizowaniu Butików Cyrkularnych w dużych miastach i rozpoznawalnych centrach handlowych marka chce być bliżej swoich odbiorców. Piotr Malinowski, Managing Director marki Ubrania Do Oddania opowiada m.in. o potencjale segmentu odzieży używanej na polskim rynku, strategii komunikacji marki oraz preferencjach dotyczących wyboru określonych lokalizacji handlowych.


Drogerie dm: Dla nas liczy się jakość, a nie ilość

Drogerie dm posiadają ponad 3800 punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 66 000 osób w całej Europie. Marka od niedawna obecna jest na polskim rynku i mimo, iż w Polsce posiada dwa stacjonarne punkty sprzedaży oraz sklep online, to w planach ma już uruchomienie kilkunastu kolejnych lokalizacji. Markus Trojansky, będący Dyrektorem Zarządzającym dm drogerie markt w Polsce opowiada o strategii rozwoju sieci, specyfice jej oferty oraz aspektach, które mają zdecydowanie wyróżnić brand na polskim rynku.


Smoke: W handlu zachodzą zmiany, to pewne

Działająca od 1998 roku spółka Promotorzy jest właścicielem sieci sklepów SMOKE, oferujących produkty OTP (Other Tobacco Products). O tym jak zmieniało się przedsiębiorstwo na przestrzeni niemal ćwierć wieku i w którą stronę kieruje swój wzrok Zarząd, w kontekście rozwoju marki, opowiada Maciej Król, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Detalicznej SMOKE.


Człowiek kontra Sztuczna Inteligencja w sektorze handlowym

Coraz częściej obserwujemy automatyzację procesów sprzedażowych i logistycznych. Dla przykładu Volkswagen Group Components zaprezentował robota, którego zadaniem jest całkowite zautomatyzowanie procesu ładowania aut elektrycznych np. na parkingach podziemnych. Roboty Boston Dynamics potrafią rozładowywać ciężarówki, a także pomagają ubierać się osobom o ograniczonej sprawności manualnej. Roboty Ahold Delhaize przeszukują sklepy w poszukiwaniu nieaktualnych cenówek oraz pustych półek oraz sprawdzają powierzchnie pod kątem czystości. Kasy samoobsługowe w sklepach wyskakują jak przysłowiowe grzyby po deszczu, a sieci spożywcze wprowadzają kontenerowe samoobsługowe automaty sprzedażowe. Bez wątpienia pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła rozwój i wdrażanie automatyzacji w handlu. Coraz więcej automatycznych działań wspiera procesy sprzedażowe, upraszcza prace i eliminuje ryzyko wystąpienia błędów. Jak w tym kontekście wyobrażają sobie Państwo handel przyszłości? Czy i kiedy sztuczna inteligencja na stałe zastąpi człowieka w procesie doradztwa, sprzedaży, czy obsługi posprzedażowej? Jakie możliwości i zagrożenia rodzi taka wizja?


SHOPPING MALL MARKETING 2022 – czytaj online!

Źródło: Redakcja

Fotografia: Materiały prasowe

Data publikacji: 6 lipca 2022