Swoja Olimpia - Womak - Magazyn Galerie Handlowe

Swoja Olimpia – otwarcie obiektu już w maju 2021

Będąca alternatywą dla wielkopowierzchniowych galerii handlowych – SWOJA OLIMPIA, należąca do portfela Grupy Womak – już w maju 2021 otworzy się dla klientów. Wielofunkcyjne centrum zlokalizowane będzie na wrocławskich Swojczycach – dzielnicy z dużym potencjałem, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego – Olimpia Port.


Inwestorem przedsięwzięcia Swoja Olimpia jest firma Womak Holding SA, która już od 17 lat zajmuje się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi w całej Polsce, m.in. we Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie czy Olsztynie. Grupa Womak stawia w swoich projektach na lokalizację i ofertę codziennych zakupów. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, Womak kolejny raz podjął się stworzenia przyjaznego centrum codziennych zakupów i usług, które wpisuje się w architekturę niskokondygnacyjnej zabudowy mieszkaniowej wrocławskich Swojczyc.

SWOJA OLIMPIA oprócz nowoczesnej, designerskiej koncepcji przewiduje szeroki wachlarz rozwiązań przyjaznych środowisku, takich jak m.in. zielone dachy czy duże przeszklenia, które zapewnią dostęp do dziennego światła słonecznego. Nasze realizacje zmierzają w kierunku tzw. inteligentnych budynków – tłumaczy Sebastian Moskal, Członek Zarządu Spółek Grupy Womak. Sterowanie centralami wentylacyjnymi, oświetleniem, dostępem i dozorem, odczyt liczników, to wszystko odbywa się za pośrednictwem systemów zarządzania budynkiem, co pozwala nam na optymalizację kosztów i reakcję w czasie rzeczywistym. Ponadto, obserwujemy zmieniający się rynek, trendy i potrzeby klientów – szczególnie w dzisiejszej pandemicznej sytuacji. Nowy projekt, jako kompleks będzie składał się z niezależnych, ale znajdujących się w bliskim sąsiedztwie budynków. Ograniczyliśmy maksymalnie powierzchnie wspólne, skupiając się na niezależnych wejściach do poszczególnych lokali, dzięki czemu nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie w nowej sytuacji, w której przyszło nam się odnaleźć – dodaje Sebastian Moskal.

Swoja Olimpia.

Projekt jest realizowany w dwóch etapach, a w ofercie najmu znajdują się lokale o charakterze handlowo-usługowym oraz biurowym. W pierwszym etapie, którego otwarcie planowane jest na maj 2021 r. otwarty zostanie Lidl, w praktyce wybrany przez okolicznych mieszkańców w przeprowadzonych badaniach marketingowych przed rozpoczęciem realizacji projektu. Był on najbardziej oczekiwanym operatorem spożywczym w tym miejscu. Ponadto, otworzą się tu m.in. Zakłady Mięsne Niebieszczańscy, Cukiernia i Piekarnia Furtak, Centrum Wina, Warzywniak Malina, salon prasowy InMedio. Obiekt ma w pełni zaspokajać potrzeby mieszkańców, dlatego też oprócz możliwości zrobienia codziennych zakupów, na wyższych kondygnacjach pojawi się przedszkole, przychodnia Sports Medic, salon kosmetyczny Niebieskie Migdały, a także laboratorium medyczne Diagnostyka. Dostępne są jeszcze ostatnie wolne powierzchnie biurowe z możliwością dostępu do wewnętrznego, zielonego patio, na którym można zaprojektować strefę rekreacyjno-wypoczynkową dla pracowników.

Drugi etap centrum wzmocni ofertę całego kompleksu poprzez wprowadzenie drogerii, sklepów popularnej sieci dyskontów odzieżowo-przemysłowych, a także autorskim rozwiązaniem sportowo- rekreacyjnym, będącym alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, jakimi są kluby fitness. Co więcej, Womak nie mówi ostatniego słowa i planuje w przyszłości rozbudowanie kompleksu o strefę gastronomiczną i wypoczynkową. Nasze obiekty zawsze budujemy z myślą o ich użytkownikach, dlatego też ideą Swojej Olimpii od początku było zrobienia tzw. miasteczka w mieście – wszystko, czego potrzebujesz na co dzień, znajdziesz właśnie w tym miejscu. Swoja Olimpia, ma być tak samo Moja, Twoja, jak i Nasza – mówi Anna Bielenda, Dyrektor Operacyjny.

Źródło: Womak

Fotografia: Womak

Data publikacji: 6 maja 2021