Szereg atrakcji w Europie Centralnej zaspokaja głód niezwykłych doznań i doświadczeń

Europa Centralna w Gliwicach stale rozszerza ofertę niestandardowej rozrywki i wystaw edukacyjnych, dzięki czemu wychodzi daleko poza ramy typowego centrum handlowego. Za bilety wstępu do licznych atrakcji i w wybranych punktach gastronomicznych goście mogą płacić bonami turystycznymi.


Centra handlowe – wbrew swojej nazwie – już dawno przestały być jedynie miejscem prowadzenia handlu. Konkurencja i rosnące wymagania klientów wymuszają na zarządcach systematyczne zwiększanie funkcjonalności swoich obiektów. Efektem są galerie handlowe, w których goście oprócz zrobienia zakupów mogą skorzystać z pokaźnej oferty usługowej, rozrywkowej, kulturalnej czy zdrowotnej. Firma Sierra Balmain poszła o krok dalej: z centrum handlowego Europa Centralna w Gliwicach uczyniła zupełnie wyjątkowy punkt na rozrywkowej mapie Polski. Stale rosnąca oferta rozrywkowo-edukacyjna sprawia, że Europa Centralna zapewnia odwiedzającym szereg unikalnych, prekursorskich i niezwykłych doznań.

Sierra Balmain krok po kroku realizuje strategię aktywnego wprowadzania rozrywki i wystaw edukacyjnych odpowiadających potrzebom zarówno dorosłych, nastolatków, jak i najmłodszych dzieci. Jednym z wielu magnesów przyciągających całe rodziny do gliwickiego centrum handlowego jest Funzeum. Przy użyciu nowoczesnych technologii stworzono tu ponad 50 multimedialnych instalacji edukacyjno-rozrywkowych bazujących na grze światła, kolorów i optycznych złudzeń. To największa tego typu ekspozycja w Polsce, która zajmuje prawie 4 tys. m². Odwiedzając Funzeum klienci mogą m.in. zagrać na mierzącym prawie 12 m pianinie podłogowym, odwiedzić fluorescencyjny las, kryształową komnatę, pokój nieskończoności czy spacerować wśród gigantycznych kwiatów.

Goście spragnieni bardziej aktywnej zabawy mogą wyszaleć się w House of Air – jedynym w Gliwicach parku trampolin oraz sprzętu gimnastycznego, który na powierzchni 3 tys. m² dostarcza ekstremalnych emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na miłośników prędkości i zapachu palonej gumy czeka natomiast ogromny, zajmujący powierzchnię 882 m², tor gokartowy. Odwiedzając Akademię Driftingu Crazy Carts można więc posmakować jazdy elektrycznymi gokartami w kontrolowanym poślizgu.

Firma Sierra Balmain nie ustaje w poszukiwaniu dla swojego centrum niestandardowych rozwiązań i nowych form rozrywki. Stąd mocny nacisk na oryginalne, niedostępne nigdzie indziej koncepty, które są magnesem przyciągającym do galerii tysiące gości. Dzięki temu w Gliwicach powstało miejsce, które wychodzi poza schemat czysto handlowy, i które rezonuje na całą Polskę, ściągając gości z najodleglejszych zakątków kraju.

Zgodnie ze strategią rozwoju, jaką przyjęliśmy dla Europy Centralnej, w gliwickim obiekcie stawiamy przede wszystkim na oryginalne, niedostępne nigdzie indziej formy spędzania wolnego czasu, wpisujące się w trend atrakcji tzw. nowej generacji, czyli miejsc pobudzających wyobraźnię, kreatywnych i angażujących

– tłumaczy Paulina Szymczukiewicz, Head of Marketing Sierra Balmain, zarządzającej gliwickim centrum handlowym.

Europa Centralna przyciąga klientów również niezwykle fascynującymi wystawami, na których można podziwiać m.in. miniaturowy świat pociągów, najbardziej znane na świecie budowle wykonane z klocków Lego, największą w Polsce kolekcję trójwymiarowych obrazów czy ponad 50 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków pająków oraz skorpionów.

Europa Centralna systematycznie poszerza swoją ofertę handlowo-usługową, ze szczególnym naciskiem na sektor home decor – na jesieni w galerii zorganizowane zostaną największe w regionie targi designu i wyposażenia wnętrz.

Tak szeroka oferta rozrywkowo-edukacyjna sprawia, że Europa Centralna jest miejscem, w którym każdy członek rodziny – od najmłodszych dzieci, przez nastolatków, po rodziców – znajdzie przyjemność dla siebie. Co ważne, obiekt w Gliwicach jest atrakcyjną opcją na całodzienny pobyt rodzinny niezależnie od pogody i dnia tygodnia – warto bowiem zaznaczyć, że wspomniana część rozrywkowo-edukacyjna czynna jest także w niedziele niehandlowe. A to jeszcze nie wszystko – Sierra Balmain zadbała o to, aby za bilety wstępu na te atrakcje oraz za wybraną ofertę gastronomiczną można było płacić bonem turystycznym.

„Jesteśmy przekonani, że tak unikalna w skali Polski możliwość płacenia za ofertę rozrywkową bonem turystycznym przyciągnie do Europy Centralnej wielu nowych klientów. Z napływu dodatkowych gości cieszą się również najemcy powierzchni w naszej galerii, bo zaproponowane przez nas rozwiązanie przekłada się na ich większe przychody” – dodaje Paulina Szymczukiewicz z Sierra Balmain.


Sesje foto centrów handlowych – zobacz nasze zdjęcia!

Banner-fotografia-nieruchomosci-2-Impatientstudio.pl_-1024x614

Źródło: Europa Centralna

Fotografia: Europa Centralna

Data publikacji: 16 sierpnia 2022