Wielkie możliwości nowoczesnych projektorów

Laserowe projektory Epson wyróżniają się tu łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością. To produkty idealnie nadające się do obiektów handlowych


Jakość i efektywność

Projektory Epson poza dużą jasnością, zapewniają pełną mobilność, mają możliwość łatwego podłączenia zewnętrznych systemów sterowania, pozwalają na bezprzewodową komunikację i są inwestycją praktycznie bezobsługową przez wiele lat dzięki wyjątkowo żywotnym źródłom światła sięgającym do 30 000h (co w praktyce oznacza możliwość wyświetlania obrazu przez 12h dziennie przez 8 lat). Na komfort użytkowania wpływa także obecność wielu dodatkowych i użytecznych funkcji.

Digital Signage i nie tylko

Modelem często wykorzystywanym przy digital signage w obiektach handlowych są modele Epson EB-800F i EB-805F – skalowalne urządzenie do wyświetlania informacji z obiektywem ultrakrótkiego rzutu. Stanowią one opłacalną alternatywę dla płaskich ekranów wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyświetlanie wysokiej jakości obrazów w rozdzielczości Full HD o rozmiarach do 130 cali. Dzięki jasności 5000 lumenów prezentowane treści będą świetnie widoczne nawet w intensywnym oświetleniu. Umożliwia prezentowanie treści informacyjnych w różnych otoczeniach; użytkownicy mogą za jego pomocą ożywić ściany, okna i małe przestrzenie, a nawet wyświetlać krótkie komunikaty. Urządzenie nadaje nowy wymiar digital signage, pozwalając na wyświetlanie obrazów bez obramowania i projekcję na szerokich powierzchniach, w tym na szkle i zakrzywionych ścianach. Można go montować na ścianie, suficie, podłodze albo nawet zabudować. Zastosowany układ optyczny ultrakrótkiego rzutu pozwala na wyświetlanie dużych obrazów z niewielkiej odległości, nawet w wąskich przestrzeniach takich jak witryny sklepowe.

Zbuduj nastrój, zmień wystrój

Projektory Epson mogą też być wykorzystywane jako efektowny sposób na zmianę wystroju wnętrza czy budowania nastroju. Model EV-110, czyli laserowy i dyskretny projektor z funkcją doświetlania punktowego pozwala na wyświetlanie obrazów, które mogą imitować np. tapety, czy służyć do wyświetlania na ścianach, adekwatnej do potrzeb, informacji. Warto zaznaczyć, że samo urządzenie jest niewielkie (wyglądem i gabarytami przypomina halogen) i idealnie wpisuje się w wystrój. To idealne połączenie oświetlenia punktowego z projektorem. Dzięki lekkiej, elastycznej konstrukcji projektor EV-110 można zainstalować na różne sposoby – począwszy od tradycyjnego montażu na suficie, przez ustawienie na stojaku podłogowym po przyczepienie do istniejącej listwy oświetleniowej, jako oświetlenie punktowe. 360-stopniowa instalacja umożliwia projekcje pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej. Model LightScene EV-110 jest dostarczany z oprogramowaniem Epson Projector Content Manager, które pozwala na łatwą konfigurację niewymagającą specjalistycznej instalacji. Listy odtwarzania można łatwo załadować z karty SD, a pracownicy mogą zmieniać treści za pomocą pilota bez konieczności korzystania z komputera.

Epson w swoim bardzo szerokim portfolio projektorów z wymienną optyką posiada też urządzenia o wysokich jasnościach, ale charakteryzujących się kompaktowymi rozmiarami, jak nowy model EB-PU2220B z jasnością aż 20000 lumenów. Szacowany czas żywotności źródła światła w urządzeniach Epson to rząd tysięcy godzin, co przekłada się na lata użytkowania. O ich klasie świadczą też liczne i udane wdrożenia u tak dużych klientów, jak np. sieć sklepów IKEA, Jubitom, a także liczne muzea i galerie.

Źródło: Epson

Fotografia: Epson

Data publikacji: 30 stycznia 2024

Tagi: ,