Zamiast słów postaw na obraz i… wyświetl go w wielkiej skali z projektora EPSON

W przestrzeniach handlowych nie tylko estetyka, ale też kolory, jakość i dynamizm wizualnych komunikatów mają znaczenie. Projektory Epson doskonale sprostają tym wielowymiarowym oczekiwaniom.


Ożywiaj ściany, animuj detale

Wielkość obrazu generowanego przez projektory jest niezwykle imponująca. Z jednego urządzenia o wysokim poziomie jasności takim jak 20 000 lumenów w nowym modelu EB-PU2220B, można uzyskać projekcje o przekątnych rozciągających się na metry. (nawet do 20m szeroki obraz z 1 projektora). Co ciekawe projektor ma możliwość zastosowania wymiennej optyki i dopasowania odległości urządzenia od obrazu w zależności od warunków w danym miejscu. Może to być np. obraz o szerokości aż 6 m a projektor jest zainstalowany pod sufitem w odległości ok. 2 m. Mimo niewielkich gabarytów urządzenia, możliwe jest stworzenie imponującej wielkoskalowej projekcji, widocznych nawet w jasno oświetlonych przestrzeniach. Projektory te można także łączyć, umożliwiając tworzenie obrazów o zwiększonej skali lub panoram 360°. Co ważne, koszt takiej instalacji jest znacząco niższy niż w przypadku ekranów LCD, a dodatkowo, ta technologia pozwala rzutować obrazy na dowolnych powierzchniach, nie tylko płaskich, ale także o różnorodnych kształtach (np. ścianach wygiętych w półłuk), kolorach i fakturach.

Z drugiej strony, dla zastosowań kameralnych, doskonale nadają się nasze niewielkie rozwiązania LightScene (EV-110 i EV-115). Dyskretne w montażu, te projektory przypominające lampy punktowe mogą wyświetlać obrazy i animacje na różnych powierzchniach, od blatów po podłogi, a nawet na produktach. Wyobraźmy sobie prezentację nowej linii obuwia sportowego, gdzie różne wzory i kolory są wyświetlane bezpośrednio na eksponowanych butach. Jest to znacznie bardziej angażujące dla klienta niż tradycyjne materiały reklamowe, takie jak rollupy czy broszury. Przykładem zastosowanie tego typu rozwiązań jak projektory z wymienną optyka czy modele EV-110 jest sieć sklepów IKEA w Polsce i na świecie.

Kolejną zaletą jest zastosowanie w nich laserowego źródła światła – poza dużą jasnością przekłada się to także na bezawaryjność, co sprawia że są praktycznie „bezobsługowe” przez wiele lat korzystania. Dodatkowo wyróżniają się też łatwością instalacji i obsługi oraz zapewniają możliwość łatwego podłączenia zewnętrznych systemów sterowania i pozwalają na bezprzewodową komunikację. We wszystkich urządzeniach Epson spotkamy też autorską technologię 3LCD, która zapewnia zarówno wysoką jasność, jak i realizm kolorów.

Estetyka, kolory, jakość i dynamizm wizualnych komunikatów mają znaczenie. Projektory Epson doskonale sprostają tym oczekiwaniom.

Krótki rzut, długa żywotność

W przestrzeniach handlowych niezwykle efektywne są nowoczesne projektory o ultrakrótkiej odległości rzutu, których świetnym przykładem jest nowy model Epson EB-810E. Rozdzielczość obrazu 4K i przekątna do 160 cali sprawiają, że wyświetlane treści są atrakcyjne wizualnie i przykuwają uwagę klientów. Dzięki współczynnikowi odległości rzutu wynoszącemu 0,16:1, to urządzenie projektor można umieścić tuż przy powierzchni, na którą ma być rzutowany obraz. Sprawia to, że jest w zasadzie niewidoczny, a dodatkowo zapobiega przesłanianiu i rzucaniu cieni na prezentację przez sprzedawców czy gości sklepu. Funkcja edge blending umożliwia z kolei łączenie dwóch projektorów w celu uzyskania jeszcze większej powierzchni projekcji.

Inny godny uwagi model z krótkim rzutem to EB-L630SU. Jego jasność 6000 lumenów sprawia, że treści są doskonale widoczne, nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. To urządzenie jest wszechstronne i można go używać do ożywiania różnych powierzchni – poza ścianami i ekranami mogą to być także np. witryny wystawowe. Dzięki funkcjom takim jak współczynnik rzutu 0,8:1, obsługa 4K, technologie optymalizacji detali, możliwość łączenia projekcji oraz szeroki zakres regulacji obiektywu, sprawdzi się świetnie także w wymagających warunkach instalacyjnych. Doskonałym przykładem zastosowania modeli tej serii są sklepy Jubitom w Polsce gdzie na wyklejonej folią witrynie wyświetlane są reklamy na dużej powierzchni.

Więcej niż tylko obraz

Handlowcy doceniają dodatkowe funkcje i cechy urządzeń z portfolio Epson. Poza pięcioletnią gwarancją na większość modeli przebojem marketingowców pracujących w galeriach jest bezpłatna aplikacja Epson Creative Projection. Umożliwia ona błyskawiczne proste i intuicyjne tworzenie spersonalizowanych grafik czy prezentacji stanowiących świetny sposób komunikacji z klientami w lokalach handlowych czy punktach gastronomicznych. Aplikacja oferuje szereg gotowych szablonów, które można łatwo modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. W tandemie z projektorem staje się to potężnym instrumentem w arsenale marketingowym.


Kontakt: Andrzej Bieniek, andrzej.bieniek@epson.pl

Źródło: EPSON

Fotografia: EPSON

Data publikacji: 21 listopada 2023