Magdalena Kowalewska - Immofinanz - magazyngalerie.pl-1

Immofinanz: Pandemia zaskoczyła wszystkich w jednakowym stopniu

Funkcja rozrywkowa centrów handlowych jest niezwykle istotnym elementem działalności naszych obiektów, przyciągającym szeroką rzeszę klientów i utrzymującym footfall na wysokim poziomie. W dobie pandemii musiała ulec ona znacznej modyfikacji, a część lokali zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami ograniczyła swoje funkcjonowanie – mówi dla Magazynu Galerie Handlowe Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.


Magdalena Kowalewska, Immofinanz: Wydaje się, że na nieco dłużej pozostaną z nami wprowadzone tu limity osób, zasady bezpieczeństwa oraz szczególny reżim sanitarny, mające na celu zabezpieczenie naszych klientów i pracowników przed ewentualnym zakażeniem. Liczymy jednak, że jest to sytuacja przejściowa i już niebawem powrócimy do pełnej normalności.

W dobie pandemii najistotniejszą dla nas kwestią jest bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. W związku z tym wszystkie wydarzenia staramy się organizować zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami. Stopniowo powracamy do organizacji eventów, staramy się jednak, aby nie generowały one dużych tłumów w jednym obszarze o tej samej porze. W pierwszych etapach powrotu do normalności, po wiosennym lockdownie, zdecydowaliśmy się na organizację wydarzeń online, które transmitowaliśmy za pomocą naszych social mediów, a także różnego rodzaju wystawy. W ostatnim czasie zorganizowaliśmy również Mikołajki w zupełnie nowej formule. Bajkowe postaci, które odwiedziły VIVO! Lublin, można było zobaczyć w wielu punktach na terenie obiektu. Wszystko to w trosce o uniknięcie tworzenia się większych zgromadzeń i zapewnienia bezpieczeństwa naszym klientom. O wszelkich atrakcjach i eventach decydujemy na bieżąco, dostosowując się do bardzo dynamicznej sytuacji i pojawiających się komunikatów. Liczymy, że już niebawem sytuacja w naszym kraju się unormuje i w 2021 roku będziemy mogli, bez żadnych ograniczeń, organizować z rozmachem liczne atrakcje i wydarzenia. Tymczasem jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa zgodnego z aktualnymi rozporządzeniami i głównymi zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich w jednakowym stopniu, w tym branżę handlową. Centra musiały dostosować się do obecnie panujących realiów oraz obowiązujących obostrzeń, stawiając bezpieczeństwo klientów i pracowników na pierwszym miejscu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejszą kwestią dla klientów jest to, aby nasze centra handlowe spełniały rygory bezpieczeństwa. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by osoby odwiedzające nasze obiekty czuły się komfortowo podczas robienia zakupów. Wdrożyliśmy wiele środków bezpieczeństwa, które w dużym stopniu minimalizują ryzyko zakażenia. Są to m.in. regularna dezynfekcja powierzchni najczęściej narażonych na kontakt, dozowniki z płynem do dezynfekcji znajdujące się na terenie obiektu oraz przed każdym sklepem, a także dezynfekcja przebieralni, jak i przymierzanej odzieży. We wzmożone działania prewencyjne zaangażowani są także nasi najemcy, którzy stosują się do wszelkich procedur i przestrzegają obowiązującego reżimu sanitarnego. Najważniejszą dla nas kwestią jest potwierdzenie, że nasze centra handlowe są w pełni przygotowane do przyjęcia klientów, a zakupy są bezpieczne. Taka komunikacja ma na celu stopniowe odbudowywanie odwiedzalności, a co za tym idzie poziomu sprzedaży.

Ważną kwestią w początkowych etapach powrotu do normalności jest również uzupełnienie handlu tradycyjnego o internetowe kanały sprzedaży. Ciekawym rozwiązaniem jest również usługa click&collect, czyli możliwość zamówienia produktu online z odbiorem w danym sklepie, funkcjonującym jako punkt odbioru zamówień internetowych. Pozwoli to na zwiększenie footfallu i przekonanie klientów, że wizyta w centrach handlowych jest bezpieczna, a wdrożone przez nas środki są skuteczne i pozwalają na komfortowe zakupy. Być może klienci, którzy przyszli odebrać zamówiony towar, widząc profesjonalne przygotowanie centrum handlowego i zastosowane tam środki bezpieczeństwa, zostaną na terenie obiektu dłużej, niż wcześniej planowali.

Aby zachęcić klientów do odwiedzenia naszych centrów handlowych, regularnie przygotowujemy również atrakcyjne akcje prosprzedażowe, w których za zrobione zakupy nagradzamy cennymi upominkami. Jest to idealne uzupełnienie oferty, a także próba zachęcenia klientów do odwiedzin sklepów stacjonarnych, które są podstawą efektywnego funkcjonowania każdego centrum handlowego.


Banner-sesja-fotograficzna-centrum-handlowego

Źródło: Immofinanz

Fotografia: Immofinanz

Data publikacji: 12 lutego 2021