Magdalena Kowalewska - Immofinanz - magazyngalerie.pl - Przedłużenie lockdownu

IMMOFINANZ: Stawiamy na otwarty dialog i częstą komunikację

Współczesne centrum handlowe poddane zostało wielu trudnym próbom, a cała branża retail odczuwa długofalowe skutki pandemii – mówi dla Magazynu Galerie Handlowe Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ


Magdalena Kowalewska, IMMOFINANZ: Jako właściciel czterech centrów handlowych VIVO!, tak jak każdy uczestnik rynku, musieliśmy stawić czoła wyzwaniom związanym z kolejnymi lockdownami i obowiązującymi wówczas restrykcjami. Wiązało się to również z podjęciem rozmów z naszymi najemcami. Bardzo ważne w tym przypadku były, wypracowane przez ostatnich kilka lat, bliskie kontakty z markami wynajmującymi powierzchnię w zarządzanych przez nas obiektach. Aspekt ten jest częścią DNA naszej firmy, dzięki czemu szybko i skutecznie możemy reagować na zmiany spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie teraz stawiamy na otwarty dialog i częstą komunikację, co przekłada się na sprawiedliwe rozwiązania kryzysowych sytuacji, satysfakcjonujące dla obu stron uczestniczących w rozmowach. Niezmiennie staramy się także wspierać sprzedaż najemców, organizując atrakcyjne akcje pro-sale dla naszych klientów. Włączamy ich także do organizacji wydarzeń, które przygotowujemy, tak aby mogli zaprezentować szerszemu gronu odbiorców swoje kluczowe produkty. Ponadto dbamy o ich bezpieczeństwo, zapewniając nieprzerwanie środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji rąk. Wprowadziliśmy także nową strategię zrównoważonego rozwoju, którą będziemy realizować w najbliższych miesiącach. W jej ramach wdrażamy działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, a także większą dbałość o otaczającą nas przestrzeń. Jesteśmy przekonani, że wszystkie wprowadzone przez nas w ostatnim czasie rozwiązania znajdą uznanie w oczach naszych najemców i wzmocnią naszą pozycję na rynku handlowym.

Jesienią tego roku w VIVO! Lublin otworzą się salon odzieżowy Mango oraz sklep sportowy Fitanu. W przyszłym roku zawita tu także marka HalfPrice. W VIVO! Piła, w lipcu, również powitamy nowego najemcę – salon z odzieżą damską Green Point. Ponadto wiele umów dla naszych VIVO! jest aktualnie w trakcie finalizacji, i z pewnością będziemy niedługo mogli się tez nimi pochwalić. Co więcej, podpisujemy także umowy dla naszych nowych projektów, będących w budowie tj. parków handlowych STOP SHOP. W jednym z nich, w Zielonej Górze w najbliższych dniach skomunikujemy kolejne podpisane umowy, w drugim projekcie, który na razie owiany tajemnicą i z którym wyjdziemy niedługo oficjalnie na rynek również już finalizujemy szereg kontraktów.

W naszym portfelu posiadamy zarówno parki handlowe STOP SHOP, jak i centra handlowe VIVO!. Te dwa formaty w nieco inny sposób radzą sobie w dobie pandemii i kolejnych lockdownów. O ile parki handlowe relatywnie szybko „wyszły na prostą”, o tyle w przypadku centrów handlowych wskaźniki odwiedzalności rosną nieco wolniej. Z pewnością proces odbudowy sprzedaży w centrach handlowych będzie dłuższy.

W dobie pandemii nasze parki handlowe STOP SHOP uwodniły, że stanowią atrakcyjną alternatywę dla centrów handlowych. Na tę atrakcyjność składają się m.in.: szeroka oferta handlowa, poczucie bezpieczeństwa związane z brakiem części wspólnych, oszczędność czasu, ale także aspekty architektoniczne. Atutem wspomnianych obiektów jest także cała infrastruktura – przestronne i wygodne parkingi, nowoczesna bryła obiektów z wejściami do sklepów z poziomu parkingu, brak części wspólnych. Cała architektura znacznie ułatwia utrzymanie tak ważnego obecnie reżimu sanitarnego oraz zachowanie dystansu społecznego. Nie chcemy wybiegać w przyszłość, jednak na chwilę obecną retail parki są obiektami skrojonymi wprost na miarę naszych czasów.

W dobie pandemii byliśmy w bieżącym kontakcie z naszymi najemcy, którzy niejednokrotnie szukali dla siebie optymalnego rozwiązania. Każdy przypadek analizowaliśmy oddzielnie, skupiając się na tym, aby dać wsparcie najemcom i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo naszego portfela nieruchomości. Wspólnie wypracowane kompromisy przynoszą oczekiwane efekty, dzięki czemu zadowoleni najemcy kontynuują z nami współpracę.

Źródło: IMMOFINANZ

Fotografia: IMMOFINANZ

Data publikacji: 4 sierpnia 2021