Anna Krajczyńska - NoVa Park

NoVa Park: Nie możemy być obojętni na wszelkie sygnały

Te tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w ubiegłym roku na terenie galerii handlowych pokazują, że niezwykle istotne jest regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych obiektu, a także audytów sprawdzających spełnianie wszystkich norm i wymagań, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego – podkreśla Anna Krajczyńska, Starszy Specjalista ds. Marketingu NoVa Park.


Anna Krajczyńska, NoVa Park: Ponadto warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia miejsc, które – mimo spełnienia wymagań i norm – mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla osób przebywających na terenie danego obiektu, chociażby w postaci specjalnych siatek czy blokad.

W zeszłym roku w naszym kraju wprowadzono program zapobiegania zachowaniom samobójczym, zdając sobie sprawę, że jest to globalny problem zdrowia publicznego. W dalszym ciągu natomiast brakuje w Polsce profesjonalnej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży – jest ona niedofinansowana i potrzebuje zmian. Osoby mające problemy i planujące samobójstwo często wysyłają znaki ostrzegawcze, których otoczenie nie powinno ignorować.

Nie możemy być obojętni na wszelkie, nawet niewielkie, sygnały świadczące o tym, że ktoś ma myśli samobójcze – rozmowa, chęć pomocy i zrozumienia oraz pomoc specjalisty mogą uratować życie. Bez względu na to, gdzie przebywamy miejmy na uwadze zdrowie i dobro innych. Takie podejście pozwoliło np. ocalić życie jednej z kobiet, która w połowie listopada zeszłego roku próbowała popełnić samobójstwo w Złotych Tarasach w Warszawie. Dzięki zdecydowanej postawie klientów, udało się ocalić jej życie.

Źródło: NoVa Park

Fotografia: NoVa Park

Data publikacji: 11 kwietnia 2022