Ewelina Górniak - Pandora

Pandora: Postawiłabym na wyważoną i jasną komunikację

Food courty i wszelkie strefy rozrywkowe to bardzo często najbardziej zatłoczone powierzchnie w galeriach handlowych, w szczególności w weekendy, kiedy to rodziny, dzieci i znajomi chcą spędzić miło i aktywnie czas poza domem. Ponowne otwarcie tych części powinno być przede wszystkim zgodne z najnowszymi rozporządzeniami rządowymi i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Ewelina Górniak, Sales Director w Pandora.


Ewelina Górniak, Pandora: Te wytyczne jednak zmieniają się w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju, dlatego kluczowa będzie elastyczność zarządców galerii i umiejętność szybkiego reagowania i dostosowywania planowania powierzchni części wspólnych do panujących realiów. Osobiście uważam, iż wszelkiego rodzaju taśmy oraz znaki zakazu, nawet tylko częściowo ograniczające daną przestrzeń, odstraszają i wywołują negatywny odbiór u klientów – wprowadzają niepokój oraz niechęć do wspólnego relaksu. Wyważona, elegancka i przede wszystkim jasna komunikacja tłumacząca z czego klient może skorzystać, jakie są limity w częściach wspólnych itp. to rzecz na którą galerie powinny zwrócić większą uwagę. Odwiedzający, a także najemcy i pracownicy centrów handlowych na pewno docenią fakt, że zarząd galerii troszczy się o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie przykłada wagę do rzetelnej komunikacji.

Ponieważ wszystko na to wskazuje, że jeszcze przez jakiś czas będziemy zmuszeni funkcjonować z różnego rodzaju ograniczeniami, zastanowiłabym się na miejscu galerii nad nieco innym podejściem do tematu i przemodelowaniem tych przestrzeni. Być może nad podzieleniem ich na mniejsze strefy, zorganizowaniem dodatkowej kontroli sanitarnej, zapewnieniem bezpieczniejszych form odpoczynku czy rozrywki. Tak, by części wspólne nadal i mimo wszystko mogły kojarzyć się odwiedzającym z relaksem między zakupami. Pomimo panującej pandemii klienci mogliby otrzymać namiastkę spędzania czasu w galerii handlowej jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Źródło: Pandora

Fotografia: Pandora

Data publikacji: 28 czerwca 2021