Shopping Mall Marketing 2023

MARKETING I KOMUNIKACJA B2C W SEKTORZE HANDLU I NIERUCHOMOŚCIACH  HANDLOWYCH – TRENDY, TECHNOLOGIE, NARZĘDZIA I STRATEGIE

O PROJEKCIE

SHOPPING MALL MARKETING 2023 to XI EDYCJA projektu wydawniczego ONLINE o tematyce marketingowej, skierowana do zarządców i dyrektorów marketingu 700 centrów handlowych i ponad 500 sieci sklepów detalicznych, a także właścicieli agencji marketingowych i firm technologicznych, oferujących swoje produkty i usługi, wspierające działania marketingowe i komunikację z klientami w sektorze handlu i nieruchomości handlowych. Tematykę znajdą Państwo poniżej.

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zapraszamy do współpracy najlepsze centra handlowe w Polsce oraz sieci sklepów detalicznych będące liderami w swoich obszarach działalności. Nie powinno zabraknąć także ekspertów reprezentujących najlepsze agencje marketingowe i firmy technologiczne, wspierające partnerów biznesowych w zakresie komunikacji, marketingu i optymalizacji procesów sprzedażowych.

 • Najlepsze centra handlowe w Polsce
 • Dynamicznie rozwijające się sieci sprzedaży
 • Kreatywne agencje marketingowe
 • Firmy oferujące rozwiązania dla e-commerce
 • Producenci oprogramowania i aplikacji mobilnych
 • Twórcy programów partnerskich i lojalnościowych
 • Firmy doradcze i konsultingowe
 • Wszystkie inne firmy świadczące usługi dla handlu i nieruchomości handlowych.

 

PARTNERZY STRATEGICZNI PROJEKTU:

DO EDYCJI 2023 DOŁĄCZYLI TAKŻE:

ODBIORCY I DYSTRYBUCJA

Magazyn SHOPPING MALL MARKETING będzie dystrybuowany ONLINE do dyrekcji 1200 największych galerii handlowych i sieci sklepów detalicznych w całej Polsce, a także kluczowych firm technologicznych i kreatywnych agencji marketingowych. Odbiorcami projektu będą głównie:

 

 • Centra Handlowe, Galerie Handlowe i Outlety
 • Sieci Handlowe w całej Polsce
 • Najważniejsi Właściciele i Zarządcy obiektów handlowych
 • Kluczowe Agencje marketingowe i firmy eventowe
 • Producenci urządzeń i rozwiązań technologicznych dla handlu
 • Sieci handlowe z ofertą produktów do aranżacji wnętrz
 • Sieci handlowe z ofertą odzieżową i obuwniczą
 • Sieci handlowe z ofertą RTV / AUDIO / AGD
 • Sieci handlowe z biżuterią i dodatkami ozdobnymi
 • Sieci handlowe ze sprzętem i akcesoriami sportowymi
 • Sieci handlowe z ofertą produktów ZOO
 • Sieci handlowe z zabawkami oraz artykułami dla dzieci
 • Sieci handlowe z ofertą dla domu i ogrodu
 • Sieci handlowe z artykułami spożywczymi
 • Sieci drogeryjne i perfumeryjne
 • Sieci handlowe z suplementami i odżywkami
 • Sieci handlowe ze sprzętem komputerowym
 • Sieci handlowe z artykułami przemysłowymi
 • Sieci handlowe prowadzące sprzedaż w segmencie e-commerce
 • Właściciele i zarządcy centrów outletowych i największych parków handlowych

TEMATYKA PROJEKTU

Poruszane na łamach projektu zagadnienia oscylują wokół tematów, związanych z marketingiem i komunikacją obiektów handlowych i sieci sklepów detalicznych w kontekście zwiększenia poziomu odwiedzalności oraz wyników sprzedaży. Nie zabraknie również informacji o nowych technologiach i narzędziach, przyciągających uwagę konsumenta i wspierających proces sprzedaży.

 


Marketing 360 – jak stworzyć spójną strategię marketingową obiektu handlowego lub sklepu i uzyskać przewagę nad konkurencją?

Marketing 360 uwzględnia wszystkie kanały komunikacji marki z klientami i bierze pod uwagę ich doświadczenia na każdym etapie cyklu zakupowego. Ideą jest tworzenie spójnej i zintegrowanej strategii marketingowej, obejmującej działania online i offline, w efekcie czego powstaje jednolita i zapadająca w pamięć wizja marki oraz następuje uzyskanie maksymalnej skuteczności kampanii marketingowych. Przedstawiciele nieruchomości handlowych i rynku RETAIL opowiedzą o doborze działań i narzędzi pozwalających skutecznie promować ich markę oraz wyróżnić się na tle konkurencji, a zaproszeni eksperci kreatywnych agencji marketingowych podpowiedzą m.in. jakiego typu narzędzia i wzajemnie przenikające się działania marketingowe są dziś w stanie najlepiej wypromować obiekt handlowy, lub sklep i na co zwracać uwagę w doborze odpowiednich środków i partnerów biznesowych wspierających proces komunikacji. Zapytaj o udział w publikacji.


Event Marketing w centrach handlowych – od pomysłu, po efekty!

Event marketing to bardzo popularny sposób na pozyskanie klientów i zwiększenie rozpoznawalności marki wśród odbiorców. Centra handlowe nadal stanowią idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzeń, ponieważ gromadzą  dużą liczbę potencjalnych odbiorców w jednym miejscu. W artykule dyrektorzy obiektów handlowych i sieci sklepów zaprezentują idee i efekty skutecznie zrealizowanych akcji. Dowiecie się między innymi, jakiego typu wydarzenia organizowane są najchętniej i które z nich cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Zapytaj o udział w publikacji.


Marketing z odpowiedzialnością – jak wykorzystać marketing do budowania lepszego świata?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o odpowiedzialności społecznej i ekologicznej w biznesie. Wiele przedsiębiorstw stara się, aby ich działania były zgodne z wartościami i potrzebami swoich klientów oraz środowiska. W działaniach marketingowych centrów handlowych i sieci sklepów detalicznych również pojawia się coraz więcej inicjatyw skierowanych na budowanie lepszego świata. W jaki sposób centra i sieci handlowe wykorzystują marketing, aby promować wartości, którymi kierujemy się w życiu codziennym? Jakiego typu inicjatywy są realizowane przez liderów w poszczególnych segmentach? W jaki sposób warto dziś promować realizowane działania na rzecz społeczeństwa i środowiska i z jakiego typu inicjatywami konsumenci identyfikują się najchętniej? Zapytaj o udział w publikacji.


Od Big Data do Smart Data: jak sztuczna inteligencja wspiera działania marketingowe w handlu?

Sztuczna inteligencja (AI) jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów technologicznych, a jej zastosowanie w marketingu jest coraz powszechniejsze. AI pozwala marketerom przede wszystkim na automatyzację procesów marketingowych i uzyskanie bardziej efektywnych i trafniejszych rezultatów. W wyniku tego, coraz więcej firm handlowych zaczyna wykorzystywać AI do ulepszania swoich działań i zwiększania sprzedaży. Opinie ekspertów umożliwią nam lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób AI jest wykorzystywana w tej dziedzinie i jakie korzyści może przynieść dla firm i konsumentów. Dowiemy się także, jakie są dziś główne zastosowania sztucznej inteligencji w prowadzonych działaniach i jaka przyszłość czeka sektor handlowy w kontekście rozwoju tego obszaru? Zapytaj o udział w publikacji.


Robotyzacja w handlu: jak zwiększa efektywność i obniża koszty?

Robotyzacja jest coraz częstszym elementem w wielu gałęziach przemysłu – dotyczy to również handlu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i automatyzacji procesów, coraz więcej przedsiębiorstw jest w stanie zwiększyć swoją efektywność i obniżyć koszty funkcjonowania. W branży handlowej, robotyzacja może odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu efektywności i poprawie jakości świadczonych usług. W tym artykule eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania: jakie są dziś najważniejsze korzyści z wdrożenia rozwiązań robotycznych w sektorze handlowym, jakie wyzwania związane z ich implementacją, czego oczekują klienci i czy przyszłość handlu w całości może się opierać na robotyzacji?


Haczyk na klienta, czyli słów kilka o atrakcyjnych programach lojalnościowych

Programy lojalnościowe to jedno z najskuteczniejszych narzędzi w rękach marketerów, które pomagają przyciągać i zatrzymywać na dłużej klientów. Atrakcyjny program lojalnościowy może być prawdziwym haczykiem na klienta, zachęcając go do częstszych zakupów i budując trwałą relację z marką. W artykule przyjrzymy się bliżej różnym programom lojalnościowym, omawiając ich rodzaje i sposoby ich wykorzystania oraz przedstawiając najlepsze przykłady, które odniosły sukces. Przyjrzymy się również wyzwaniom, które stoją przed przedsiębiorcami oferującymi rozwiązania tego typu, a eksperci biorący udział w rozmowie podpowiedzą m.in. o czym warto pamiętać tworząc własny program lojalnościowy? Zapytaj o udział w publikacji.


Out-of-Home i Digital Out-of-Home: od tradycyjnej reklamy do nowych możliwości marketingowych

OOH i DOOH to dwa rodzaje reklamy, które od lat stanowią ważną część mixu reklamowego w wielu branżach. Nie inaczej jest w handlu. OOH, czyli reklama zewnętrzna, jest obecna na naszych ulicach i w miejscach publicznych od ponad stu lat, natomiast DOOH to jej cyfrowa odmiana, która pojawiła się w ostatnich dekadach. W dobie rosnącej popularności cyfrowych technologii i rosnących wymagań konsumentów, widać jak ewoluuje ta forma przekazu, oferując coraz to nowsze i bardziej efektywne możliwości wizualnej komunikacji. Zaproszeni do rozmowy eksperci postarają się podpowiedzieć, dlaczego warto korzystać z tego kanału komunikacji, co charakteryzuje nowoczesne nośniki reklamowe, w jakim stopniu zmiany zachodzące w cyfrowym świecie wpływają na rynek reklamy zewnętrznej oraz jaką rolę ten sektor komunikacji będzie odgrywał w przyszłości? Zapytaj o udział w publikacji.


Marketing sensoryczny i jego wpływ na decyzje zakupowe konsumentów

Marketing sensoryczny to strategia marketingowa, która opiera się na wykorzystywaniu zmysłów klientów w celu wzmocnienia ich doświadczenia związanego z marką. Celem tej taktyki jest stworzenie silnej emocjonalnej więzi z klientem, poprzez stymulację jego zmysłów takich jak wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Marketing sensoryczny wykorzystuje różne narzędzia, takie jak muzyka, zapachy, oświetlenie, aby stworzyć bardziej intensywne i zapadające w pamięć doświadczenie dla klienta. Jest to stosowane przede wszystkim w handlu, gdzie skojarzenia związane z marką są szczególnie ważne. Jakie korzyści przynosi dziś stosowanie marketingu sensorycznego w sklepach tradycyjnych i czy bodźce tego typu faktycznie wpływają na decyzje zakupowe klientów – na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni do rozmowy eksperci. Zapytaj o udział w publikacji.


System płatności odroczonych – ukłonem w stronę Klienta!

Chcąc wzbudzić zainteresowanie coraz większych grup klientów, sektor handlu coraz częściej korzysta z opcji odroczonych płatności dla nabywców dóbr konsumpcyjnych, szczególnie podczas zakupów online. Z metody tej korzysta coraz więcej sieci handlowych, a samo narzędzie pozwala klientom na zakup produktów lub usług bez konieczności dokonywania pełnej zapłaty od razu. Dzięki temu klienci mają większą swobodę w planowaniu swoich wydatków, choć to niejedyny plus wynikający z wdrożenia opcji. Zaproszeni eksperci opowiedzą, jakie dodatkowe korzyści wynikają dla detalistów i konsumentów, korzystających z opcji odroczonych metod płatności i czym charakteryzują się dostępne na rynku oferty? Zapytaj o udział w publikacji.


Znaczenie analityki danych w planowaniu strategii marketingowych

Jak dużą rolę w efektywnej pracy marketera odgrywa dzisiaj analityka danych? Czy analiza ruchu na stronie internetowej, badanie opinii klientów, analiza danych transakcyjnych są nadal niezbędne do opracowywania strategii komunikacji marketingowej? O to, z jakich narzędzi warto dziś korzystać i jakie aspekty należy monitorować zapytamy analityków, specjalistów ds. sprzedaży i marketerów odpowiedzialnych za planowanie i realizację kampanii marketingowych. Udostępnione przez ekspertów porady i wskazówki pozwolą im na skuteczne wykorzystywanie danych do ulepszania działań promocyjnych i zwiększenia sprzedaży. Zapytaj o udział w publikacji.


E-commerce Marketing: od strategii do sukcesu na rynku online

E-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rynku, a handel online stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jednak aby odnieść sukces w tak konkurencyjnym środowisku, sieci handlowe muszą wykorzystywać sprytne strategie marketingowe, które pozwolą im dotrzeć do szerokiego grona klientów i zachęcić ich do zakupów. W artykule postaramy się pokazać doświadczenia marek, najważniejsze trendy i „best practices” w zakresie komunikacji dla e-commerce, w tym wykorzystanie social media, mobile marketingu, e-mail marketingu, personalizacji i innych. Zapytaj o udział w publikacji.


Influencerzy jako narzędzie budowania marki i pozyskiwania klientów w handlu

Influence Marketing to coraz popularniejsza strategia w branży reklamowej, która polega na wykorzystywaniu znanych i wpływowych osobistości, aby promować produkty i usługi. Wraz z rozwojem technologii mobilnych i mediów społecznościowych Influence Marketing zyskał na znaczeniu również w branży handlowej, gdzie stał się istotnym narzędziem do budowania świadomości marki i pozyskiwania klientów. Z kim zatem najchętniej współpracują znane marki branży handlowej i jakie są najważniejsze kryteria wyboru influencera? Zapytaj o udział w publikacji.


SEO i UX – kluczowe elementy projektowania stron internetowych

W dobie globalnej sieci i dynamicznego rozwoju branży e-commerce, odpowiednie projektowanie stron internetowych i e-sklepów staje się kluczową składową sukcesu każdej firmy. Odpowiednio zaprojektowana i wypozycjonowana witryna jest wizytówką firmy, głównym źródłem informacji dla potencjalnych klientów i nierzadko stanowi o znacznej części uzyskanych przychodów. Dlatego ważne jest, aby nie tylko była atrakcyjna wizualnie, ale także funkcjonalna i przyjazna użytkownikom. Dwa kluczowe elementy, które wpływają na jakość projektowania stron internetowych, to SEO i UX. Eksperci na łamach publikacji podpowiedzą, jakie znaczenie ma każdy z tych elementów i jak można je wykorzystać, aby zwiększyć sprzedaż i być o krok przed konkurencją? Zapytaj o udział w publikacji.


Jak zoptymalizować działania marketingowe w mediach społecznościowych, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności i ważnym narzędziem w działaniach marketingowych wielu firm w branży handlowej. Platformy takie jak Facebook, YouTube, Instagram czy TikTok umożliwiają dotarcie do szerokiego grona odbiorców i budowanie z nimi relacji. W handlu, gdzie konkurencja jest duża i rynek stale się zmienia, wykorzystanie social media w marketingu to swoisty „must have”. Z których kanałów korzystają dziś najchętniej centra i sieci handlowe? Jakie efekty udało im się osiągnąć i o czym warto pamiętać, chcąc się wyróżnić i efektywnie pozyskiwać nowych obserwujących? Zapytaj o udział w publikacji.


Dostępność surowców, a rynek retail: czy jest powód do niepokoju?

Aktualnie znaczna ilość producentów ma problemy dostępnością surowców, niezbędnych do wytworzenia produktów. Konsekwencją tego jest ograniczenie wachlarza dóbr konsumpcyjnych wprowadzanych na rynek oraz wzrost cen produktów już na poziomie hurtowym. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie – jaki skutek może wywrzeć dalszy wpływ braku dostępności surowców na konkurencyjność w sektorze retail? Czy należy się spodziewać dalszego pogorszenia sytuacji? Jaką rolę w tym kontekście odegra marketing i o jakie narzędzia będzie musiał być oparty, aby przyciągać nowych klientów? Zapytaj o udział w publikacji.

 

EMISJA: 25 LIPCA 2023. POZOSTAŁO:

 • DNI
 • GODZIN
 • MINUT
 • SEKUND

Wydarzenie minęło

Poznaj opinię o naszych mediach


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I BĄDŹ OBECNY W NADCHODZĄCEJ EDYCJI!